Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniu 26 czerwca 2019r. Filia Jankowice będzie nieczynna.

Za utrudnienia przepraszamy.

Dnia 21 czerwca 2019 (piątek) filia Jankowice będzie nieczynna. Za utrudnienia przepraszamy

Dnia 3 czerwca 2019 (poniedziałek) filia w Jankowicach będzie nieczynna.
 
Za utrudnienia przepraszamy.

W lokalu Filii Jankowice można było obejrzeć wystawę obrazów powstałych w ramach projektu ,,SPOŁECZNOŚĆ SIŁĄ ROZWOJU – INTEGRACJA MIESZKAŃCÓW JANKOWIC POPRZEZ SZTUKĘ”. Twórcami obrazów są amatorzy – uczestnicy wycieczki do Wilkowic dnia 25 kwietnia 2019.

Uczestnicy podczas wyjazdu brali udział w warsztatach malarskich prowadzonych przez artystkę Barbarę ADAMIEC.

Czytelnicy odwiedzający bibliotekę proszeni byli o oddanie głosu na jeden z obrazów. Głosowanie odbywało się od 30.04.2019 do 30.05. 2019. Trzy najlepsze prace zostaną dzisiaj nagrodzone obrazami malarki – Barbary Adamiec.

4 czerwca 2019 odbyło się spotkanie uczestników projektu w bibliotece i wręczenie 3 nagród – obrazów Barbary Adamiec.

Uczestnicy przy kawie dzielili się swoimi spostrzeżeniami z wyjazdu.

Długo w ich pamięci pozostanie wizyta w pracowni rzeźbiarskiej i muzeum Juliana Fałata, oraz malowanie swoich obrazów pod okiem  artystki Barbary Adamiec.

23 maja 2019 roku po raz kolejny mogliśmy się spotkać z wielkim propagatorem śląskiej gwary – Alojzym Lysko. Spotkanie było połączone z promocją 8 tomu cyklu DUCHY WOJNY "Z Pszczyny do Kołymy. Odyseja górnośląska".
W spotkaniu udział wzięło 87 osób. Z wielkim zainteresowaniem słuchaliśmy jak powstawała książka, której bohaterowie zostali osadzeni w Pszczynie i Jankowicach. 25 lat z życia bohatera pokazują jak trudne i poplątane były losy Ślązaków. Pan Alojzy Lysko podkreślił jak ważny jest język duszy – gwara naszych przodków. Mogliśmy posłuchać jak Alojzy Lysko zaśpiewał balladę ,,Wieczorny dzwon”.
,,Jeśli Śląsk ma być naszą Ojczyzną – musimy pisać i czytać po śląsku, godać, rzykać i kochać po śląsku. Inaczej wykorzenimy się i będziemy NIKIM! (cytat z dedykacji).
Spotkanie wzbogacił zespół Małe Jankowianki w strojach ludowych i 5 osobowy muzyczny zespół młodzieżowy. Uczestnicy przy kawie i słodyczach mogli zagłębić się w historię naszej miejscowości. Po spotkaniu można było otrzymać dedykację i autograf naszego gościa.
Spotkanie zakończyliśmy cytatem kończącym powieść:
 
,,- My tu byli – my tu som – my tu dalij chcymy być! To jest od wieków naszo Ojczyzna! Beztoż dejcie nom wolność i trocha spokojniejszego życio!”
 
Spotkanie odbyło się we współpracy z Radą Sołecka w Jankowicach oraz Ochotniczą Strażą Pożarną w Jankowicach.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.