W tegorocznej edycji konkursu poetyckiego "Świat poezją malowany" jury wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce - pan Marcin Królikowski z Warszawy za wiersz "Autoportret z trumną"

II miejsce - pan Marek Kucak z Pawłowic za wiersz "Refleksja nad tułaczką życia"

III miejsce - pani Dorota Ryst z Warszawy za wiersz "Droga do treblinki".

Ponadto nagrodę Dyrektora Biblioteki przyznaje się za wiersz "wracając" panu Markowi Kucakowi z Pawłowic za promowanie biblioteki i czytelnictwa.

Jury wyróżnia następujących poetów:

1. pana Macieja Płużka z Jawiszowic za wiersz "Nocne życie pociągów"

2. pana Krzysztofa Martwickiego z Płońska za wiersz "dworzec, czerwcowa noc' 2015.

Wyróżnienia związane są z docenieniem przez jury nietypowego ujęcia tematyki społeczno - egzystencjalnej. Cieszy fakt, że konkurs wciąż cieszy się dużym zainteresowaniem twórców z całego kraju. Gratulujemy laureatom, dziękujemy wszystkim uczestnikom. Zapraszamy do udziału w następnych edycjach. Z życzeniami dalszego rozwoju poetyckiego oraz nieustającej weny twórczej -

- Weronika Zawisza - Grzanka

- Barbara Solarska