Academica

Academica

Academica - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Nowe Czytaki w Bibliotece

Nowe Czytaki w Bibliotece

Czytak Plus oraz Czytak NPN 3 można wypożyczyć w naszej Bibliotece

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zaczynamy już 7 marca 2018r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Tegoroczny Tydzień Bibliotek spędziliśmy bardzo aktywnie. MPBP zorganizowała trzy duże wydarzenia: konferencję, lekcje biblioteczne dla gimnazjalistów oraz spotkanie autorskie.

 Konferencja „Czytamy?” – 11 maja w starostwie powiatowym w Pszczynie odbyło się spotkanie władz miasta i powiatu, dyrektorów szkół, bibliotekarzy oraz nauczycieli z regionu dotyczące czytania. Podczas konferencji wygłoszono dwa wykłady. Dr Marek Kaczmarzyk – biolog i neurobiolog z Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach mówił o neurodydaktycznym aspekcie procesu czytania i istotnym zjawisku empatii lustrzanej. Trenerka edukacji i polonistka – Weronika Zawisza- Grzanka w swojej prelekcji wskazywała zalety i korzyści płynące z lektury. Konferencji towarzyszyły wystawy książek interaktywnych dla dzieci i młodzieży oraz pokonkursowa wystawa fotograficzna prac z I L.O. im. B. Chrobrego w Pszczynie. W konferencji udział wzięło 85 osób. Patronat nad wydarzeniem objął starosta pszczyński oraz burmistrz Pszczyny

Różne oblicza literatury młodzieżowej – pod takim wspólnym tytułem bibliotekarka MPBP przygotowała cykl lekcji bibliotecznych dla młodzieży gimnazjalnej. W dniach 8 i 9 maja 120 uczniów klas drugich i trzecich  Publicznego Gimnazjum nr 1 oraz nr 4 w Pszczynie poszerzało swoją wiedzę o powieści dla młodzieży. Wspólnie analizowano fragmenty książek i charakteryzowano sylwetki głównych bohaterów, by na koniec stworzyć notatkę podsumowującą gatunek i listę tytułów, po które warto sięgnąć.

Jak co roku nasi najmłodsi czytelnicy mieli możliwość uczestnictwa w spotkaniu autorskim. 12 maja w Centrali MPBP goszczono pisarkę Renatę Piątkowską. 50 dzieci z klas 4 Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie mogło osobiście zapoznać się z autorką popularnych opowiadań „Gdyby jajko mogło mówić” ale także poruszających tematykę emigracji czy praw człowieka „Hebanowe serce” czy „Która to Malala”. Dzieci mogły ponadto wysłuchać fragmentów utworów czytanych przez profesjonalną lektorkę – Panią Elżbietę Malwinę Kożurno.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.