RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Nowe Czytaki w Bibliotece

Nowe Czytaki w Bibliotece

Czytak Plus oraz Czytak NPN 3 można wypożyczyć w naszej Bibliotece

More...
Świat Poezją Malowany

Świat Poezją Malowany

Zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji konkursu poetyckiego.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczna dewiza brzmiała „Czytanie zbliża”.

W ramach akcji w dniach  7-9 czerwca 2017  naszą Bibliotekę odwiedziły trzy klasy z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie (75 osób) oraz goście.
Na wstępie, każdy gość czytał podopiecznym wybrany tekst literacki, stanowiący wprowadzenie do zajęć.
7 czerwca dzieci poznawały tajniki teatru w raz z Panem Jakubem Pieczką z Niezrzeszonego Koła Teatralnego "take tam...". Warsztaty rozpoczęły się od rozgrzewki głosowej i ruchowej. Następnie dzieci czytały wiersze dykcyjne, a na zakończenie  przedstawiały teatr cieni przy użyciu swojego własnego ciała.
8 i 9 czerwca zaś, zaprosiliśmy właścicielkę portalu gryfnie.com. Pani Klaudia Roksela zaprezentowała na żywym modelu tradycyjny śląski strój oraz pokazywała dawne gry i zabawy. Na pamiątkę dzieci otrzymały planszę familoka do samodzielnego złożenia, a Biblioteka wzbogaciła swój zbiór gier o nowy tytuł „Familok”.

Dziękujemy za odwiedziny i zapraszamy do lektury oraz do zagrania w gry dostępne w Centrali.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.