Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W miesiącu marcu odwiedziła bibliotekę liczna grupa przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej z Przedszkola 2/2 oraz SP nr 1 w Pszczynie.

Na zajęciach przenieśliśmy się w świat bajek Hansa Christiana Andersena. Jedną z baśni jaką poznaliśmy była „Mała Syrenka”. Pani bibliotekarka zachęcała wszystkich do zapoznania się z innymi wersjami tej pięknej baśni. Przejście przez kolorowy tunel zapewniło dzieciom znalezienie się w podwodnym świecie biblioteki. Dzieci sobie wyobraziły, że są syrenami. Następnie stojąc z mocno złączonymi stopami próbowały się poruszać w tył i przód, co okazało się bardzo trudne. Podczas zajęć  dzieci szukały skarbu, który był ukryty w innych pomieszczeniach biblioteki.

 

Były to wybrane szablony różnych zwierząt i postaci morskich (np. ryby, ośmiornice, rekiny, meduzy) następnie wraz z paniami, na błękitnym materiale zostały kolorowe stworzenia przyczepione. W ten to sposób powstał piękny, barwny, podwodny świat, który na chwilę był ozdobą naszej biblioteki. Na zakończenie zajęć zaśpiewaliśmy piosenkę pt: Plum,plum,plum ;)

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.