Academica

Academica

Academica - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Czytak Plus

Czytak Plus

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Na początku czerwca Bibliotekę odwiedziły członkinie Klubu Seniora, działającego przy Ośrodku Pomocy Społecznej w Pszczynie - 17 osób wraz z przedstawicielkami OPS-u. Panie miały możliwość zapoznania się z tajnikami wykonywania biżuterii drewnianej i z tworzywa. Najpierw wysłuchały pracownicy  MPBP - hobbistycznie zajmującej się rękodziełem o podstawach warsztatu, materiałach oraz dostępnych  technikach. Następnie każda z członkin wykonywała dla siebie korale lub bransoletkę.

 

 

W Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie zakończył się kurs podstaw obsługi komputera dla dorosłych „Oswój myszkę”. W czasie 10 spotkań uczestnicy nabywali wiedzę z obsługi komputera i Internetu, uczyli się pisać w edytorze tekstu oraz zgrywać dane na i z komputera. Zdobyta wiedza przydała się w czasie testu sprawdzającego na zakończenie kursu. Każdy kursant otrzymał pamiątkowy dyplom.

 

 

Miło nam poinformować, że nasza Biblioteka dołączyła do ogólnopolskiej cyfrowej wypożyczalni międzybibliotecznej Academica.

Dzięki systemowi elektronicznych wypożyczeń międzybibliotecznych użytkownicy bibliotek mają możliwość natychmiastowego dostępu do współczesnych publikacji.  Academica pozwala obecnie na dostęp do prawie dwóch milionów dokumentów, w tym monografii, podręczników, skryptów, artykułów oraz całych numerów czasopism. Stale rozbudowywane zasoby Academiki obejmują współczesne piśmiennictwo naukowe ze wszystkich dziedzin, w tym także najnowsze wydania podręczników akademickich oraz aktualne numery fachowych czasopism specjalistycznych, jak również teksty źródłowe, literaturę piękną oraz zbiory specjalne, które są przedmiotem badań naukowców.

Publikacje są udostępniane zgodnie z zapisami Ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych z pełnym poszanowaniem praw autorskich. Zastosowane w projekcie rozwiązania technologiczne zapewniają wysoki poziom bezpieczeństwa utworów pozostających pod ochroną prawa autorskiego, które nie mogą być kopiowane ani drukowane. Ze względu na ograniczenia prawno-autorskie system Academica umożliwia dostęp do publikacji chronionych wyłącznie jednemu użytkownikowi na terenie Polski w tym samym czasie, podobnie jak ma to miejsce w systemie tradycyjnych wypożyczeń międzybibliotecznych.

Cyfrowa Wypożyczalnia Publikacji Naukowych ACADEMICA to realizowany przez Bibliotekę Narodową projekt, który powstał pod auspicjami Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i był finansowany w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka, Działanie 2.3: Inwestycje związane z rozwojem infrastruktury informatycznej nauki. Partnerem projektu była Naukowa i Akademicka sieć Komputerowa.

 Głównym celem projektu jest uzupełnienie, a w przyszłości zastąpienie tradycyjnej formy wypożyczeń międzybibliotecznych, wypożyczaniem publikacji w postaci cyfrowej.

Z możliwościami cyfrowej wypożyczalni można zapoznać się na stronie academica.edu.pl.

Korzystanie z cyfrowej wypożyczalni jest bezpłatne, zarówno dla bibliotek, jak i ich użytkowników.

Zapraszamy do korzystania z cyfrowej wypożyczalni. Załóż indywidualne konto w Centrali MPBP w Pszczynie i sprawdź jak ogromne możliwości wyszukiwania i dostępu do wiedzy daje Academica.

 

 

Dorota Stasikowska-Woźniak - pisarka, trenerka, kreatorka akcji społecznych, specjalistka ds. autoprezentacji i kreowania wizerunku, scenarzystka i prowadząca programy telewizyjne, konferencje, zjazdy i sesje, głównie kobiece.
Autorka książek m. in. „Kleopatra”, „Mandragora”, „Żądze Kleopatry”,  „Jak być nowoczesną damą”, „Savoir-vivre przy stole”, „Poradnik nowoczesnej czarownicy”, „W sukience do sukcesu”.

Wydawała kwartalnik literacki „Wyrazy”, była założycielką i współwłaścicielką bezpłatnego magazynu dla kobiet „Lady's Club” i prowadziła Polski Dom Kreacji. Pisała scenariusze i prowadziła programy telewizyjne (m.in.”Trzecie oko” dla TVP II) i spotkania w Salonie Literackim w Katowicach.
Jest laureatką nagród i wyróżnień, m.in. "Bizneswoman roku", „Skrzydło Merkurego”, „Chapeau bas” Soroptimist International, Stalowego goździka.
Sprowadziła do Polski i społecznie prowadzi organizację pożytku publicznego Dress for Success Poland.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.