RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Od czego zależy szczęście i jak można je rozumieć? Co to znaczy dobre życie? Kiedy optymizm przynosi szkodę? Jak rozmawiać o szczęściu z uczniami? 14 listopada Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie wraz z Biblioteką Pedagogiczną zaprosiły na warsztaty szkoleniowe dla nauczycieli i bibliotekarzy. Temat bliski wszystkim. Szczęście. Oprócz garści teorii uczestnicy poznali ciekawe techniki pracy, które można wykorzystać w pracy z uczniami. Dziękujemy uczestnikom za udział oraz Bibliotece Pedagogicznej za miłe przyjęcie i współpracę organizacyjną.

 

Długi weekend już tuż tuż. Zachęcamy, aby na majówkowe koce, balkony, hamaki zabrać ulubioną książkę!

A w bibliotece nowa dostawa literatury ze specjalną, dużą czcionką. Zapraszamy!

 

Do Pszczyny zawitała wiosna, a na nasze biblioteczne półki nowa dawka literatury.

Zapraszamy do biblioteki po książkowe nowości!

 

 

W dniach 25 września do 30 września obchodzimy tegoroczny Tydzień Zakazanych Książek. MPBP w Pszczynie już po raz czwarty przyłączyła się do tej akcji eksponując książki oraz informacje na temat lektur, które znalazły się na indeksie.

Tydzień Zakazanych Książek (Banned Books Week) wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i jest ściśle związany z pierwszą poprawką do amerykańskiej Konstytucji, która mówi o wolności słowa. Jest to jedno z tych praw, do których Amerykanie przywiązują duże znaczenie. W Polsce inicjatywa ta propagowana jest przez Stowarzyszenie Bibliosfera.org. Chcemy, aby Tydzień Zakazanych Książek był nie tylko akcją uświadamiającą, ale również okazją do zainteresowania ciekawymi przypadkami z historii literatury, zachęcił do czytania, także tych książek, którym przypięto łatkę niepoprawności politycznej, obyczajowej. Mamy nadzieję, że zaintrygujemy czytelników książkami owianymi aurą tajemniczości, skandalu.

Zapraszamy do zapoznania się z listą Zakazanych Książek oraz ich wypożyczania w godzinach otwarcia Biblioteki

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.