Academica

Academica

Academica - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Nowe Czytaki w Bibliotece

Nowe Czytaki w Bibliotece

Czytak Plus oraz Czytak NPN 3 można wypożyczyć w naszej Bibliotece

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zaczynamy już 7 marca 2018r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

 

INFORMACJA DLA CZYTELNIKÓW!!!

 

30 MARCA – WIELKI PIĄTEK

CZYTELNIA I WYPOŻYCZALNIA CZYNNE

 W GODZINACH 8.00. – 15.00.

 

31 MARCA – WIELKA SOBOTA

CZYTELNIA I WYPOŻYCZALNIA BĘDĄ NIECZYNNE

12 marca na zaproszenie Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie młodzież klas IV-VII Szkoły Podstawowej nr 4 spotkała się, z Krzysztofem Piersą – autorem książek „Komputerowy ćpun” oraz „Trener marzeń”.

Pisarz opowiadał o swoich przeżyciach związanych z korzystaniem z komputera, a zwłaszcza z wadami i uciążliwościami tego hobby, które w nadmiarze prowadzi do uzależnienia. Zwracał uwagę, że komputer to nie wszystko, a grając w popularne gry, nie rozwijając się poza tą czynnością w innych talentach, traci się na swojej wyjątkowości. Zaproszony gość łatwo nawiązywał kontakt z uczestnikami używając często języka z gier i młodzieżowego slangu, gdyż oprócz pisarstwa zajmuje się jest trenerem e-sportu, jest Youtuberem oraz recenzuje książki i gry fantasy.


Spotkanie wzbudziło spore zainteresowanie, młodzież zadawała jeszcze sporo pytań pisarzowi jeszcze długo po, zwłaszcza, że mogą oczekiwać rzetelnej odpowiedzi i pozostać w kontakcie z naszym gościem, oglądając jego kanał na Youtubie oraz kontaktując się na Fanpage’u.


Zapraszamy do lektury książek naszego gościa młodzież i dorosłych!

 

Świętujcie z nami 100. rocznicę odzyskania niepodległości i pomóżcie w stworzeniu wystawy fotografii rodzinnej i społecznej.

Powiat pszczyński w ramach ogólnonarodowych obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości planuje m.in. zorganizować wystawę fotografii z lat II Rzeczpospolitej.

Wystawa powstanie we współpracy ze Stowarzyszeniem „Przeciw Nicości” oraz gminami powiatu pszczyńskiego.

Zwracamy się Państwa z prośbą o pomoc w stworzeniu wystawy fotografii rodzinnej i społecznej, obejmującej lata 1918 - 1939.

Zdjęcia można dostarczyć do naszej Biblioteki (Pszczyna, ul. Piastowska 1) lub przesłać skan (w dobrej jakości) na adres mailowy: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Na zdjęcia czekamy do 31 maja 2018 r.


Chciałbyś przeczytać książkę, ale nie ma jej w naszej bibliotece?

Zaproponuj nam jej zakup!

W bibliotece centralnej, na Piastowskiej, czeka na naszych Czytelników skrzynka,

do której można wrzucać karteczki ze swoimi propozycjami książkowymi. 

Przyjdź, ZAPROPONUJ KSIĄŻKĘ i rozkoszuj się ulubioną lekturą!

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.