RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
„Mała książka - wielki człowiek”

„Mała książka - wielki człowiek”

Każdy trzylatek, który przyjdzie do Biblioteki Centralnej lub naszej filii, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

25 listopada obchodzone jest święto najlepszego przyjaciela dzieci - Pluszowego Misia. Z tej okazji odbyło się spotkanie z grupą maluchów z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie.

Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka i co to znaczy wypożyczać książki. Dowiedziały się również, że w bibliotece też można spotkać pluszowe misie, gdyż są one bohaterami wielu książek dla dzieci. Przedszkolaki oglądały książki o misiach, które pani bibliotekarka przyniosła z biblioteki do przedszkola: o Misiu Uszatku, Misiu Paddingtonie, o Troskliwych Misiach, o Kubusiu Puchatku oraz wysłuchały bajki o zimowych przygodach Misia Kubusia. "Motylki" słuchały bajki z dużym zainteresowaniem o czym świadczyły bezbłędne odpowiedzi na pytania związane z treścią czytanego opowiadania. Dzieci wykazały się też bardzo dobrą znajomością innych bajek o misiach bezbłędnie rozwiązując zagadki literackie.

Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały "małe co nieco".

21 listopada bibliotekę odwiedzili uczniowie klasy II z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Czarkowie. Dzieci przypomniały jak należy zachowywać się w bibliotece i dowiedziały się jaka jest różnica między biblioteką publiczną a biblioteką szkolną. Uczniowie poznali też regulamin naszej biblioteki i zapoznali się z układem książek na półkach. Z okazji zbliżającego się Dnia Pluszowego Misia wysłuchali fragmentu książki o niedźwiadku Wojtku oraz poznali jedną z przygód detektywa Pozytywki. 

Uczniowie, którzy byli już czytelnikami naszej biblioteki wypożyczyli sobie książki a pozostali dowiedzieli się co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki.

W czasie tegorocznych wakacji w Filii bibliotecznej w Czarkowie odbyły się 4 spotkania dla dzieci. Młodzi czytelnicy w czasie tych zajęć poznawali podstawy kodowania. Robiąc pierwsze kroki w poznawaniu języka programowania, dzieci dowiedziały się, że z pozoru trudne zagadnienia są bardzo bliskie naszej codzienności. Ucząc się logicznego myślenia, rozwiązywania problemów i cierpliwości,  dzieci świetnie się bawiły. 

Czytaj więcej: Wakacje w Bibliotece

Informujemy, że Filia Czarków będzie nieczynna w dniu 13.09.2018 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.