RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Pszczyński Budżet Obywatelski 2019

Pszczyński Budżet Obywatelski 2019

Zakup regałów bibliotecznych oraz utworzenie multimedialnego centrum edukacji i rozrywki dla dzieci i młodzieży dla MPBP w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 1. 

More...
Konferencja "Wielopłaszczyznowa rola baśni"

Konferencja "Wielopłaszczyznowa rola baśni"

Konferencja "Wielopłaszczyznowa rola baśni" 27 września 2018 r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Informujemy, że Filia nr 1 w Pszczynie będzie nieczynna w dniach 13-17 września 2018 r.

Za utrudnienia przepraszamy.

Uprzejmie informujemy, że Filia nr 1 (Pszczyna, ul. Zgrzebnioka 14) będzie nieczynna w następujące dni:

27.08 - 31.08.2018r.

4.09, 6.09, 7.09. 2018r.

Za utrudnienia przepraszamy.

 

Z okazji obchodzonego w maju Tygodnia Bibliotek udało się zaprosić do naszej biblioteki - Filia Nr 1 znaną postać, doktora weterynarii pana M. Hławiczkę. W spotkaniu, którego tematem były "Zwierzęta zamieszkujące nasze lasy" wzięli udział uczniowie klasy II ze Szkoły Podstawowej nr 2.
Gość opowiadał dzieciom o żubrach, jeleniach, dzikach, wilkach i niedźwiedziach. Uczniowie dowiedzieli się jak żyją te zwierzęta w swoim naturalnym środowisku. Dużą atrakcją dla dzieci były ​​piękne zdjęcia i filmy, które pokazywały zachowanie zwierząt. Nie zabrakło też pięknych zdjęć naszych ptaków a największe wrażenie zrobiło uchwycenie orła w locie.
Dzieci słuchały opowieści o zwierzętach z dużym zainteresowaniem i zadawały wiele pytań.
Bardzo cieszę się, że gościliśmy taką postać, bo przecież biblioteka to miejsce nie tylko dla książek ale i spotkań z ciekawymi ludźmi. Historie tu opowiedziane mogą nas zainspirować do szukania ciekawych książek zgodnie z hasłem tegorocznego Tygodnia Bibliotek - "(Do)Wolność Czytania".
 

Z okazji Tygodnia Bibliotek  obchodzonego w maju tego roku pod hasłem "Do(Wolność) Czytania" Filia Nr 1 MPBP w Pszczynie wspólnie ze Szkołą Podstawową nr 2 zorganizowały konkurs czytelniczy. Konkurs odbył się 29 maja w Szkole Podstawowej nr 2. Uczestniczyli w nim uczniowie klas IV - VII. Zadania dotyczyły znajomości treści trzech książek dla dzieci i młodzieży: "Małomówny i rodzina" M. Musierowicz, "Charlie i fabryka czekolady" R. Dahl oraz "Pozłacana rybka" B. Kosmowskiej. Laureaci konkursu otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

 

Tegoroczna edycja Tygodnia Bibliotek, który trwał od 8 do 15 maja odbywała się pod hasłem "(Do)Wolność Czytania". 
Z tej okazji Filię Nr 1 odwiedzili członkowie Klubu Miłośników Literatury działającego w Szkole Podstawowej nr 2. Dzieci opowiedziały o swoich zainteresowaniach czytelniczych a następnie zapoznały się z różnymi sposobami szukania książek w bibliotece. Uczniowie dowiedzieli się co to jest UKD i jak są ułożone książki na półkach. Zapoznali się z dawnymi katalogami karkowymi i nauczyli się obsługiwać nowy katalog on-line. Dzieci bardzo szybko opanowały działanie tego katalogu i chętnie wykonywały zadania polegające na wyszukiwaniu książek według różnych haseł. Dużą satysfakcję sprawiało im odnajdywanie wyszukanej w katalogu książki na półkach.
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.