Academica

Academica

Academica - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Czytak Plus

Czytak Plus

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące

More...
Zagłosuj na Bibliotekę

Zagłosuj na Bibliotekę

Pomóż nam wygrać 250 książek

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniu 16 października  gościem Filii nr 6 był pisarz, satyryk, dziennikarz Arkadiusz Niemirski, kontynuator serii przygód Pana Samochodzika Zbigniewa Nienackiego i autor powieści kryminalno-detektywistycznych. Pisarz sięga często do historii, zarówno tej bliższej, jak i dalszej. W spotkaniu  uczestniczyli uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum nr 2 w Pszczynie przy Zespole Szkół nr 1. Pisarz z dużą dawką humoru, posługując się językiem zrozumiałym dla młodego pokolenia przekonywał uczestników spotkania do wielu ważnych i wartościowych postaw życiowych, przekonywał, że warto mieć marzenia i je realizować.

Czytaj więcej: Spotkanie z Arkadiuszem Niemirskim

W okresie wakacji letnich dla dzieci, które nie wyjechały na wakacje filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zorganizowały warsztaty plastyczne. Dzieci malowały farbami, z rolek po papierze tworzyły zwierzątka, budowle. Z koralików pyssla powstały kolorowe podstawki. Dzieci projektowały modę gazetową na papierowych modelach. Powstały również piękne obrazy malowane farbami na szkle. W zajęciach wzięło udział 27 dzieci.

 

W ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Filia Biblioteczna nr 3 i nr 6 zaprosiła do biblioteki grupę przedszkolaków. Tematem przewodnim spotkania było ulubione zwierzątko dzieci -kotek. Literatura dziecięca dostarcza sporo opowiadań i wierszy o kotach. Dzieciom czytano o kotce Kici, która wybrała się z przyjaciółmi na piknik,o poszukiwaniu mleka dla kotka. Dzieci zobaczyły również w teatrzyku Kamishibai opowieść o samolubnej kotce Milusi. Maluchy samodzielnie wykonały również kotki z papierowych rolek oraz gazet, które zabrały ze sobą.

 

„Czytanie zbliża” to hasło  XVI Tygodnia Czytania Dzieciom. Tradycyjnie już Filia nr 6 zaprosiła dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Publicznego nr 21 im. Misia Puchatka na spotkanie zatytułowane „Czytanie bajanie”.  Wzięły w nim udział uczennice kl. II b PG nr 2, które przeczytały małym gościom wiersze „Kochamy bajki” Magdaleny Podobińskiej i „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej, fragmenty „120 przygód Koziołka Matołka”, opowieść „Wiosenny dzwonek”, fragment z książki „Nowi przyjaciele Misia Uszatka” Czesława Janczarskiego, książki „Franklin świętuje” i „Śpiąca królewna”. Dzieci odpowiadały na pytania do przeczytanych wierszy i bajek. Na koniec wzięły udział w rozwiązywaniu bajkowej krzyżówki. Wiedza naszych gości okazała się naprawdę wielka. 

W bibliotece do końca miesiąca można oglądać wystawę książeczek napisanych i ilustrowanych przez przedszkolaki i ich rodziców. Zapraszamy do obejrzenia.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.