Academica

Academica

Academica - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Czytak Plus

Czytak Plus

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

„Czytanie zbliża” to hasło  XVI Tygodnia Czytania Dzieciom. Tradycyjnie już Filia nr 6 zaprosiła dzieci z zaprzyjaźnionego Przedszkola Publicznego nr 21 im. Misia Puchatka na spotkanie zatytułowane „Czytanie bajanie”.  Wzięły w nim udział uczennice kl. II b PG nr 2, które przeczytały małym gościom wiersze „Kochamy bajki” Magdaleny Podobińskiej i „Stefek Burczymucha” Marii Konopnickiej, fragmenty „120 przygód Koziołka Matołka”, opowieść „Wiosenny dzwonek”, fragment z książki „Nowi przyjaciele Misia Uszatka” Czesława Janczarskiego, książki „Franklin świętuje” i „Śpiąca królewna”. Dzieci odpowiadały na pytania do przeczytanych wierszy i bajek. Na koniec wzięły udział w rozwiązywaniu bajkowej krzyżówki. Wiedza naszych gości okazała się naprawdę wielka. 

W bibliotece do końca miesiąca można oglądać wystawę książeczek napisanych i ilustrowanych przez przedszkolaki i ich rodziców. Zapraszamy do obejrzenia.

 

 

Biblioteka. Oczywiście!" to hasło XIV edycji Tygodnia Bibliotek, który był obchodzony w dniach 8 - 15 maja 2017 r.
Z tej okazji w dniu 10 maja bibliotekarki filii nr 3 i nr 6 odwiedziły dzieci w żłobku „Troskliwe Misie” oraz grupę z Przedszkola nr 21.
Dzieci z zainteresowaniem obejrzały obrazkowy teatrzyk „Żabka”, ”Bałwanek” i „Groszki”. Wysłuchały różnych wierszyków oraz oglądały kolorowe książeczki w twardych oprawach.

Dnia 18.05.2017 r. w Przedszkolu Publicznym im. Misia Puchatka odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci Barbarą Gawryluk. Pisarka opowiadała o przygodach bohaterów swoich książek. Wiele historii,o których pisze opartych jest na prawdziwych wydarzeniach. Dzieci poznały przygody Baltica i pana Adama Buczyńskiego. Ta opowieść oparta jest na autentycznych przygodach psa, który płynął Wisłą na kawałku kry, uratowanego przez marynarzy. Książka jest wzruszającą historią o losach i rodzącej się w najtrudniejszych warunkach miłością między psem a człowiekiem.

Czytaj więcej: Spotkanie z Barbarą Gawryluk

W dniu 6 kwietnia bibliotekarki filii nr 3 i nr 6 zawitały z książeczkami o tematyce wiosennej do Żłobka Miejskiego w Pszczynie. Najstarsza grupa maluchów z ciekawością wysłuchała różnych wierszyków, zagadek o wiośnie oraz opowieści o Wielkanocnych zwyczajach. Dzieci zaproszono do wspólnej zabawy ruchowej w której naśladowano czynności związane z pracami wiosennymi. Dzieci oglądały również kolorowe piękne wiosenne ilustracje w książeczkach.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.