Academica

Academica

Academica - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Nowe Czytaki w Bibliotece

Nowe Czytaki w Bibliotece

Czytak Plus oraz Czytak NPN 3 można wypożyczyć w naszej Bibliotece

More...
Książkowe Igraszki

Książkowe Igraszki

Zaczynamy już 7 marca 2018r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniu Walentynek klasa pierwsza Beaty Skrzypiec wzięła udział w zajęciach walentynkowych. Uczniowie poznali serce przedstawione w różnych aspektach. Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę odgrywa serce w życiu człowieka i w jaki sposób serce jest związane z związkami frazeologicznymi, jakie są cytaty, przysłowia i wiersze o sercu.Ciekawostką zajęć była postać świętego Walentego. Następnie dzieci wykonały serca ozdobione licznymi cytatami: "Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal", "Miej serce i patrzaj w serce",

"Serce nie sługa, nie zna co to pany

Nie da się okuć przemocą w kajdany"

W bibliotece zrodziła się miła i ciepła atmosfera przepojona miłością do drugiego człowieka.

 

W okresie ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Piasku odbyły się zajęcia z terapii czytelniczej dla dzieci. Bohaterem zajęć był Tupcio Chrupcio, który może być inspiracją do wielu przedszkolnych zajęć edukacyjnych oraz zabaw. Celem zajęć było wprowadzenie dzieci w tematykę dotyczącą lęków, oraz próbę zrozumienia i oswojenia strachu, oraz uświadomienia uczestnikom, że mają prawo odczuwać różne lęki, gdyż jest to rzecz naturalna dla wszystkich ludzi - dzieci i dorosłych.

W czasie zajęć zostały przeczytane obszerne fragmenty książki Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję. Wykorzystano także pozycje o o uczuciach Grzegorza Kasdepke - Kocha, lubi, szanuje i Tylko bez całowania. Zajęciom towarzyszyły także liczne zabawy. Na końcu zajęć uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami.

 

 

 Jak co roku w ramach współpracy i podsumowania programu „Cała Polska czyta dzieciom” Biblioteka Publiczna razem z przedszkolem dnia 13.06.2017 r. zorganizowały imprezę środowiskową w Domu Kultury „Kaniówka”.

Grupa Tygrysków p. Aliny Bałuch i p. Grażyny Wąsowskiej przedstawiła inscenizację Czerwonego Kapturka, który wzbogacony został różnymi piosenkami przy wtórze akordeonu.

Bibliotekarka odczytała także rodzicom prelekcję na temat: „Czy warto czytać dzieciom”.

W spotkaniu wzięło udział około 70 osób.

Dnia 27 września 2017 w Bibliotece Publicznej w Piasku  w ramach projektu Na tropie Ojczystego odbyło się pięć lekcji bibliotecznych w klasach czwartych i piątych szkoły podstawowej, które przeprowadziła p. Ola Sobańska z filii bibliotecznej w Wiśle Wielkiej.

Tematem zajęć były zagadki kryminalne, które uczniowie musieli rozwiązać za pomocą rekwizytów w kilku grupach na podstawie różnych książek, jednocześnie poszerzając swoją wiedzę o kulturze języka polskiego.

Dzieciaki przeżywały przygodę w trakcie której odkrywały sekrety międzynarodowej grupy przestępczej. Wszystkie zadania i wskazówki ukryte były w książkach. Końcowym elementem było odgadnięcie hasła, które utworzyły ukryte w książkach litery.

Zajęcia były bardzo ciekawe i dynamiczne. Wywiązała się rywalizacja pomiędzy grupami angażująca uczniów do rozkodowania szyfru.

W spotkaniu wzięło udział sto osób.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty –dodaj do ulubionych 2017.

 

W dniu 2 czerwca 2017 w Bibliotece Publicznej na zaproszenie gościła specjalistka dietetyki Karolina Zioło, która w klasie 2a Granatyr–Spychała przeprowadziła zajęcia na temat zdrowego odżywiania.


Była mowa o witaminach i minerałach tak bardzo potrzebnych w życiu człowieka. Aby organizm ludzki sprawnie funkcjonował trzeba jeść po trochu różne owoce i warzywa. Następnie dzieci malowały je w podziale na grupy zielone, czerwone, białe i żółte.

Uczniowie wysłuchali także odczytane przez biblioteka rkę wiersze na temat zdrowego odżywiania i czystości.

Udział wzięło 19 dzieci.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.