Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Wykład otwarty

Wykład otwarty

11 czerwca 2019r.: Dr Arkadiusz Kuzio-Podrucki: "Książęta Hohenlohe - między Polską a Niemcami"

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

7 maja uczniowie klas IV i VIII spotkali się na lekcjach bibliotecznych dotyczących literatury dla młodzieży.

W ramach obchodów Tygodnia Bibliotek bibliotekarki z MPBP w Pszczynie przeprowadziły zajęcia dla 56 czwartoklasistów. Uczniowie, pracując w grupach poznawali przykładowe tytuły, po które sięgają ich rówieśnicy. Na podstawie załączonych materiałów, każda z grup, pracując jak detektyw Sherlock Holmes tworzyła analizę sylwetek głównych bohaterów oraz odnajdowała główne wątki poruszane w tekstach. Następnie, uczniowie otrzymywali notatki o powieściach dla młodzieży do wspólnego uzupełnienia. Na pamiątkę spotkania dzieci otrzymały zakładki z listą autorów piszących dla nastolatków.

Ósmoklasiści natomiast spotkali się w bibliotece szkolnej z bibliotekarką, aby zgłębiać swoją wiedzę o fantasy. Najpierw dzielili się posiadanymi informacjami w czasie prezentacji omawiającej gatunek a następnie sprawdzali się w quizie o książkach, grach i filmach o tej tematyce. Zadaniem praktycznym dla uczniów była krótka improwizacja scenki, która mogłaby pochodzić z literatury fantasy. W tym celu wybrana młodzież miała możliwość przebrania się w stroje smoka, wróżki, dam dworu, rycerzy, mędrców czy rodziny królewskiej. Po uzupełnieniu notatki o gatunku, uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki z polecaną literaturą fantasy. W zajęciach wzięło udział 15 uczniów.

 

Z radością informuję, iż biblioteka w Piasku jest już czynna w swoich standardowych godzinach. Przestały obowiązywać zmiany wprowadzone w kwietniu.

Informacje o wszelkich zmianach zamieszczam na stronie biblioteki w zakładce „Filia Piasek” i Facebooku – Fanpage Biblioteka Piasek oraz w książnicy.

Proszę o przekazywanie informacji o planowanych zamknięciach, tym osobom, które nie posiadają dostępu do Internetu.

 

23 maja o godz. 16.00 w naszej bibliotece odbędą się warsztaty scrapbookingowe „Kwiaty w pudełku”. 

 

W czasie zajęć uczestnicy pod okiem prowadzącej – pani Klaudii Kapek- Cofały wykonają rozkładane pudełko z życzeniami dla mamy.

 

Spotkanie przeznaczone jest dla dzieci z klas I i II szkoły podstawowej.

 

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc obowiązują zapisy – osobiście w godzinach otwarcia biblioteki.

 

Zapraszam serdecznie!

 

 

 

 

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.