Academica

Academica

Academica - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Czytak Plus

Czytak Plus

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Dnia 27 września 2017 w Bibliotece Publicznej w Piasku  w ramach projektu Na tropie Ojczystego odbyło się pięć lekcji bibliotecznych w klasach czwartych i piątych szkoły podstawowej, które przeprowadziła p. Ola Sobańska z filii bibliotecznej w Wiśle Wielkiej.

Tematem zajęć były zagadki kryminalne, które uczniowie musieli rozwiązać za pomocą rekwizytów w kilku grupach na podstawie różnych książek, jednocześnie poszerzając swoją wiedzę o kulturze języka polskiego.

Dzieciaki przeżywały przygodę w trakcie której odkrywały sekrety międzynarodowej grupy przestępczej. Wszystkie zadania i wskazówki ukryte były w książkach. Końcowym elementem było odgadnięcie hasła, które utworzyły ukryte w książkach litery.

Zajęcia były bardzo ciekawe i dynamiczne. Wywiązała się rywalizacja pomiędzy grupami angażująca uczniów do rozkodowania szyfru.

W spotkaniu wzięło udział sto osób.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Ojczysty –dodaj do ulubionych 2017.

 

 Jak co roku w ramach współpracy i podsumowania programu „Cała Polska czyta dzieciom” Biblioteka Publiczna razem z przedszkolem dnia 13.06.2017 r. zorganizowały imprezę środowiskową w Domu Kultury „Kaniówka”.

Grupa Tygrysków p. Aliny Bałuch i p. Grażyny Wąsowskiej przedstawiła inscenizację Czerwonego Kapturka, który wzbogacony został różnymi piosenkami przy wtórze akordeonu.

Bibliotekarka odczytała także rodzicom prelekcję na temat: „Czy warto czytać dzieciom”.

W spotkaniu wzięło udział około 70 osób.

W dni majowe w Bibliotece Publicznej w Piasku odbyły się dwa spotkania klas trzecich, które brały udział w konkursie plastycznym pt. „Mój bajkowy ulubieniec”.

Uczniowie z klas Kariny Bieszczad i Beaty Skrzypiec wykazali się pomysłowością w wyborze techniki realizując swe postacie bajkowe na kartkach papieru. Udział wzięło 32 dzieci. Najlepsze prace za pomysł i wykonanie zostały nagrodzone, a każdy uczestnik otrzymał dyplom. Poniżej przedstawiamy wyniki konkursu:

I miejsce Aleksandra Żemła – „Krecik w zimie”

Wyróżnienia otrzymali:

Zosia Szuster - „Kubuś Puchatek”

Wiktoria Sobecka - „Nudzi Mi się”

Natalia Stawowczyk - „O psie który jeździł koleją”

Hania Baksik - „Muminki”

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

W dniu 2 czerwca 2017 w Bibliotece Publicznej na zaproszenie gościła specjalistka dietetyki Karolina Zioło, która w klasie 2a Granatyr–Spychała przeprowadziła zajęcia na temat zdrowego odżywiania.


Była mowa o witaminach i minerałach tak bardzo potrzebnych w życiu człowieka. Aby organizm ludzki sprawnie funkcjonował trzeba jeść po trochu różne owoce i warzywa. Następnie dzieci malowały je w podziale na grupy zielone, czerwone, białe i żółte.

Uczniowie wysłuchali także odczytane przez biblioteka rkę wiersze na temat zdrowego odżywiania i czystości.

Udział wzięło 19 dzieci.

 

W ramach Tygodnia Bibliotek pod hasłem „Biblioteka, oczywiście!” w okresie majowym w Bibliotece Publicznej w Piasku wiele się dzieje. Odbywają się konkursy, lekcje biblioteczne, Cała Polska czyta dzieciom, zajęcia czytelnicze o uczuciach w oparciu o książkę Grzegorza Kasdepke „Kocha, lubi, szanuje, czyli jeszcze o uczuciach”.

W szczególny dzień bo 26 maja, a więc w Dzień Matki uczniowie z klas Anny Granatyr (klasa 2c), Beaty Goleń-Śmigoń (klasa 1) i Agnieszki Tuźnik (klasa 2b) miały okazję wysłuchać pogadanki o różnych uczuciach, które przeprowadziła instruktor MPBP w Pszczynie - Jolanta Kalafarska.

Uczniowie dowiedzieli się co to takiego jest tolerancja, smutek, nienawiść, radość, empatia, ale przede wszystkim była mowa o miłości czyli okazywaniu szacunku innym ludziom, kochaniu ich, uczciwości, prostolinijności oraz empatii.

Miłość to także poczucie więzi w całej rodzinie, w której panuje miła atmosfera, a drobny gest świadczy o dobrym wychowaniu i miłości. Prowadząca mówiła także o sposobach wyrażania uczuć i symbolach. Uczniowie wysłuchali wierszy z okazji Dnia Matki – Miki Czober i K.I. Gałczyńskiego.

Każdy z uczeń został obdarowany pamiątkowym zdjęciem.

W spotkaniu wzięło udział 50 dzieci.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.