RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
„Mała książka - wielki człowiek”

„Mała książka - wielki człowiek”

Każdy trzylatek, który przyjdzie do Biblioteki Centralnej lub naszej filii, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W poniedziałek 22 października włączyliśmy się do akcji w ramach Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania. Swoje siły połączyła świetlica, biblioteka szkolna i Biblioteka Publiczna w Piasku.

Zaprosiliśmy uczniów klasy II i III (ok 75 osób) do salki Ochotniczej Straży Pożarnej w Piasku, gdzie p. Magda z biblioteki szkolnej i p. Ewa z Biblioteki Publicznej przeczytały uczniom opowiadania z książki R. Piątkowskiej pt. "Co się stanie na leśnej polanie, czyli wesołe przygody Gangu Słodziaków". Gościliśmy także p. A. Tarkowską - leśniczkę z Nadleśnictwa Kobiór, która opowiedziała dzieciom o pracy leśniczego oraz o zwierzętach zamieszkujących lasy. Po krótkiej prelekcji przyszedł czas na wspólna zabawę. Podzieliliśmy się na grupy i przystąpiliśmy do działania. W grupach tworzyliśmy plakaty o zwierzętach, przyklejaliśmy ich zdjęcia oraz krótkie informacje o środowisku w jakim żyją i zwyczajach. Rozwiązywaliśmy krzyżówkę, a także wpisywaliśmy imiona Słodziaków. W czasie spotkania wykorzystaliśmy elementy kodowania. Układaliśmy słodziakowe sudoku i kubeczki ze słodziakami w linii przesuwając kubeczki po macie. Świetnie się bawiliśmy! Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.