RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Nowe Czytaki w Bibliotece

Nowe Czytaki w Bibliotece

Czytak Plus oraz Czytak NPN 3 można wypożyczyć w naszej Bibliotece

More...
Świat Poezją Malowany

Świat Poezją Malowany

Zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji konkursu poetyckiego.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W wtorek 29 maja w Miejsko – Powiatowej Bibliotece Publicznej Filia Piasek odbyło się spotkanie autorskie dla dzieci z śląską autorką – Panią Gabrielą Kotas.

Pani Gabrysia opowiadała dzieciom o swojej przygodzie pisania. Opowiadała też o swoich książeczkach i misiach, które opisała w książce pt: ”Misie Gabrysie.” Przywiozła też ze sobą kilka misi, które sama szydełkuje. Poprosiła dzieci o namalowanie i przysłanie jej ilustracji, które później wybiera i wykorzystuje do swoich książek. W spotkaniu wzięły udział klasy pierwsze i drugie (A) w liczbie 35 osób.

Dziękuję uczestnikom za udział w spotkaniu.

Dnia  17 maja 2018 w Bibliotece Publicznej w ramach współpracy z ZSP w Piasku odbyła się impreza środowiskowa pod hasłem: „Baśnie wielu pokoleń” w połączeniu z Dniem Matki.

Bibliotekarka odczytała krótki referat, a przedszkolaki z grupy„Żółwiki’ przedstawiły inscenizację na temat książek w bibliotece.

Druga część programu artystycznego była poświęcona mamom, które zostały przez swoje pociechy obdarowane własnoręcznie wykonanymi upominkami. W obu częściach występów nie zabrakło piosenek przy wtórze akordeonu oraz żywych tańców.

Przedszkolaki wzięły też udział w zagadkowym kwizie na którym zostały sprawdzone ich wiadomości z przeczytanych bajek i baśni. Jak się okazało dzieci świetnie sobie poradziły.

Impreza zakończyła się pasowaniem dzieci na czytelników biblioteki i rozdaniem upominkowych książeczek ufundowanych przez bibliotekę.

Dziękuję przedszkolakom z grupy „Żółwiki” za piękne występy oraz Aldonie Szłapa i Oli Spendel za przygotowanie dzieci do imprezy.

Dziękuję także nauczycielom ZSP 10 w Piasku za współpracę z Miejsko – Powiatową Biblioteką Publiczną w Piasku.

 

W dniu Walentynek klasa pierwsza Beaty Skrzypiec wzięła udział w zajęciach walentynkowych. Uczniowie poznali serce przedstawione w różnych aspektach. Dzieci dowiedziały się jak ważną rolę odgrywa serce w życiu człowieka i w jaki sposób serce jest związane z związkami frazeologicznymi, jakie są cytaty, przysłowia i wiersze o sercu.Ciekawostką zajęć była postać świętego Walentego. Następnie dzieci wykonały serca ozdobione licznymi cytatami: "Czego oczy nie widzą tego sercu nie żal", "Miej serce i patrzaj w serce",

"Serce nie sługa, nie zna co to pany

Nie da się okuć przemocą w kajdany"

W bibliotece zrodziła się miła i ciepła atmosfera przepojona miłością do drugiego człowieka.

 

W kwietniowe dni dwie grupy dzieci Żółwiki i Misie wzięły udział w zajęciach bibliotecznych z programu "Dziecko w Bibliotece".

Dzieci poznały różne postacie bajkowe z Kubusia Puchatka i Pszczółki Mai.

Wykonały ich piękne sylwetki łącznie z swoimi autografami. Później odpowiednio do bajek były wykonywane tańce oraz zabawy takie jak: skoki tygryska i konika polnego Filipa oraz pomoc w zbieraniu pyłku kwiatowego bajkowym bohaterom.

Zajęcia zakończyły się rozdaniem drobnych upominków wywołujących na twarzach dzieci uśmiech.

Dziękuję za udział w spotkaniach paniom Aldonie Szłapa i Kornelii Pala oraz wszystkim dzieciom.

W okresie ferii zimowych w Bibliotece Publicznej w Piasku odbyły się zajęcia z terapii czytelniczej dla dzieci. Bohaterem zajęć był Tupcio Chrupcio, który może być inspiracją do wielu przedszkolnych zajęć edukacyjnych oraz zabaw. Celem zajęć było wprowadzenie dzieci w tematykę dotyczącą lęków, oraz próbę zrozumienia i oswojenia strachu, oraz uświadomienia uczestnikom, że mają prawo odczuwać różne lęki, gdyż jest to rzecz naturalna dla wszystkich ludzi - dzieci i dorosłych.

W czasie zajęć zostały przeczytane obszerne fragmenty książki Tupcio Chrupcio. Ja się nie boję. Wykorzystano także pozycje o o uczuciach Grzegorza Kasdepke - Kocha, lubi, szanuje i Tylko bez całowania. Zajęciom towarzyszyły także liczne zabawy. Na końcu zajęć uczestnicy zostali obdarowani drobnymi upominkami.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.