Academica

Academica

Academica - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Czytak Plus

Czytak Plus

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące

More...
Zagłosuj na Bibliotekę

Zagłosuj na Bibliotekę

Pomóż nam wygrać 250 książek

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Klasy pierwsze odwiedziły dzisiaj bibliotekę. Większość dzieci jest już naszymi czytelnikami i doskonale znają zasady panujące w bibliotece. Mimo tego przypomniany został regulamin korzystania i zostały wskazane książki, które są dla nich przeznaczone. Wizyty zaowocowały wypożyczeniami.

W każdy wtorek lipca w bibliotece odbywały się zajęcia plastyczne dla najmłodszych czytelników.Podczas pierwszych zajęć zrobiliśmy kilka zakładek do książek oraz kaczki z kolorowych elementów PlayMais, które wyglądem przypominają chrupki. Drugie wakacyjne zajęcia plastyczne to moc radości a to wszystko za sprawą koralików PYSSLA, dzięki którym powstały fantastyczne obrazki.

Czytaj więcej: Kreatywne wtorki w bibliotece

Za nami 3 edycja konkursu plastycznego dla uczniów PG w Studzionce oraz 1 edycja dla uczniów klas IV - VI SP w Studzionce. Zadaniem było wykonanie plakatu reklamującego ulubioną książkę z wykorzystaniem materiałów ekologicznych. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział i gratuluję kreatywności.

„Żeby być wynalazcą, trzeba mieć bujną wyobraźnię i stertę rupieci”
/Thomas Edison
wynalazca m.in. dyktafonu/

Czytaj więcej: Konkurs, konkurs i .. po konkursie

Czy istnieją mapy ze skarbami, a jeśli tak to kto je sporządzał i strzegł jak przysłowiowego oka w głowie? Czy dzieci lub kobiety pływały z piratami? Co jedli piraci podczas kilkumiesięcznych wypraw morskich? Odpowiedzi na te i inne ciekawe zagadnienia poznały przedszkolaki podczas dzisiejszego ostatniego już spotkania w bibliotece. Dzieci poznały jeszcze trzy dzielne małe piratki Psotkę, Lupkę i Notkę, które otrzymały niepokojącą wiadomość o tym, że bezwzględna Waniliowa Płastuga porywa syrenki. Czy dziewczynkom uda się uratować syrenki dowiecie się czytając książkę „Trzy małe piratki”. Na koniec zajęć dzieci otrzymały pamiątkowe zakładki do książki z informacją kiedy biblioteka jest otwarta.

 

 

 

 

Za nami już ostatnie zajęcia przed wakacyjną przerwą, na których wykonaliśmy laurki dla Taty z okazji nadchodzącego "Dnia Ojca". Wszystkim uczestnikom zajęć bardzo dziękuję za obecność i zaangażowanie.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.