Academica

Academica

Academica - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Czytak Plus

Czytak Plus

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące

More...
Zagłosuj na Bibliotekę

Zagłosuj na Bibliotekę

Pomóż nam wygrać 250 książek

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Podczas wakacji biblioteka zorganizowała dla swoich najmłodszych czytelników zajęcia plastyczne.
Podczas pierwszych zajęć zrobiliśmy gigantyczną wspólną pracę - morskie głębiny. Potem można było jeszcze trochę pograć w planszówki.

Czytaj więcej: Kreatywne wakacje w bibliotece

Za nami już ostatnie zajęcia przed wakacyjną przerwą. Wszystkim uczestnikom zajęć bardzo dziękuję za obecność i zaangażowanie.

Przed nami XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który rozpoczyna się 3 czerwca i trwa do 10 czerwca, w tym roku pod hasłem „Czytanie zbliża” i właśnie z okazji tego szczególnego tygodnia bibliotekę odwiedziły przedszkolaki. Niektórzy są już stałymi czytelnikami inni w bibliotece pojawili się po raz pierwszy. Specjalnie dla nich zostały przygotowane wyjątkowe książki, które rozbudziły ich wyobraźnię i chęć zabrania książek do domu (mam nadzieję, że niedługo pojawią się ze swoimi rodzicami i zabiorę ze sobą którąś z tych szczególnych książek). Maluchy poznały dzisiaj przygody przesympatycznej dziewczynki o imieniu Walentynka, która wszystkim napotkanym zwierzętom pomagała dotrzeć do wyznaczonego celu. Oprócz opowieści była jeszcze zabawa pacynkami, a na koniec zajęć każde dziecko otrzymało pamiątkową zakładkę do książki z informacją kiedy można odwiedzić naszą bibliotekę. Mam nadzieję, że niebawem znowu się spotkamy.
Dziękuję dzieciom za prześliczną laurkę.
Dziękuję również strażakom za udostępnienie krzeseł.

 

Za nami przedostatnie zajęcia plastyczne dla najmłodszych użytkowników naszej biblioteki. Tym razem wykonaliśmy kraby i zakładki do książek – sowy.

W piątek 25 maja biblioteka zorganizowała zajęcia dla klasy VI dotyczące gwary śląskiej.

W przygotowaniu zajęć bardzo pomocnym okazały się książki Marka Szołtyska (w bibliotece jest ich dość sporo, wszystkich chętnych zapraszam do wypożyczenia) oraz bardzo ciekawy Ilustrowany słownik śląsko-polski, polsko-śląski nie tylko dla dzieci. Na początek krzyżówka, niby prosta ale nie do końca. Kolejny punkt to powiedzonka śląskie „Skocz mi na pukel!” czy „Mosz ta gymba na jedne umycie”. Uczestnicy zajęć dowiedzieli się również jakie na Śląsku dawniej były popularne wyliczanki podczas różnych gier i zabaw no i oczywiście, jakie były popularne zabawy – trąbka z mlycza czy granie na trowie, a w zimie – zjeżdżanie na waszbrecie. Było jeszcze kilka ciekawych zadań do rozwikłania.

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.