Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W odpowiedzi na zamieszczone w Bibliotece Publicznej zaproszenie zachęcające do współpracy z Biblioteką zostały zorganizowane dwie wystawy zdjęć:

Sylwia Szczotka – „Łąka w obiektywie”

Bożena Janiszewski – „Wspomnienia z podróży”

13 grudnia 2012 roku ponowne już zaproszenie do prowadzenia lekcji bibliotecznej przyjęła pani Teresa Goraus - nauczycielka, członkini zespołu śpiewaczego „Dolanie” i Związku Górnośląskiego.

Podczas lekcji wykorzystano książki M. Szołtyska i S. Bronicza. Uczniowie klasy V poznali różnorodność stroju śląskiego oraz zaznajomili się z nazwami poszczególnych części ubioru męskiego i kobiecego. Nauka przeplatana była śpiewaniem śląskich piosenek.

23.11. i 25.11.2012 r. najmłodsi czytelnicy Biblioteki Szkolnej i Biblioteki Publicznej w Łące świętowali urodziny Pluszowego Misia.

W Bibliotece dzieci zobaczyły prezentację, dzięki której poznały historię powstania Pluszowego Misia oraz historię Kubusia Puchatka i innych bajkowych misiów: Uszatka, Yogi, Paddingtona…

Spotkanie zakończyło się testem na znajomość misiów, a nagrodą była bajka.

5 grudnia w Bibliotece Publicznej w Łące miało miejsce drugie już spotkanie autorskie z Barbarą Grelowską – nauczycielką ze Szkoły Podstawowej w Łące, laureatką wielu konkursów literackich. Autorka zaprezentowała trzy opowiadania, kilkanaście wierszy oraz scenariusze przedstawień historycznych.

Kolejne już spotkanie z cyklu „Żyj z pasją” poświęcone było fotografii. Zaproszenie przyjęła pani Sylwia Szczotka z zamiłowania i z zawodu fotograf.

Spotkanie miało charakter warsztatów, dzieci wiele dowiedziały się o technikach robienia zdjęć, o tym jak ważne jest oświetlenie i o rzeczy bardzo ważnej w dzisiejszych czasach, a mianowicie o fotografowaniu przypadkowych osób i umieszczaniu zdjęć w Internecie.

Kolejne spotkanie z panią Sylwią wiosną w plenerze…

 

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.