RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Pszczyński Budżet Obywatelski 2019

Pszczyński Budżet Obywatelski 2019

Zakup regałów bibliotecznych oraz utworzenie multimedialnego centrum edukacji i rozrywki dla dzieci i młodzieży dla MPBP w Pszczynie przy ul. Piastowskiej 1. 

More...
Konferencja "Wielopłaszczyznowa rola baśni"

Konferencja "Wielopłaszczyznowa rola baśni"

Konferencja "Wielopłaszczyznowa rola baśni" 27 września 2018 r.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

17.05.2012 sześciolatki odwiedziły „zaczarowany” domek Państwa Koniecznych. Celem wycieczki było głośne czytanie, jednak dzieci miały okazję zobaczyć jak powstają rzeźby, poznać różne instrumenty ludowe wykonane własnoręcznie przez pana Feliksa, a także podziwiać haftowane obrazy pani Krystyny.

Na pamiątkę spotkania dzieci zostały obdarowane drobnymi upominkami w postaci zawieszek wykonanych przez pana Feliksa Koniecznego.

Kontynuując akcję „Cała Polska Czyta Dzieciom” dzieci z grupy sześciolatków pod opieką pani Moniki Oko odwiedziły Bibliotekę Publiczną.

Tematem spotkania było zdrowie, a zadaniem dzieci przy pomocy pani bibliotekarki było znalezienie książek o tematyce zdrowotnej. W czasie spotkania przedszkolaki z uwagą wysłuchały opowiadania o chorej żabie.

Dzień bezpiecznego Internetu ma na celu przede wszystkim propagowanie działań na rzecz bezpiecznego korzystania dzieci i młodzieży z sieci.

Dzisiaj Internet staje się łącznikiem pokoleń, dlatego bardzo ważne jest, aby rodzice, wychowawcy, dziadkowie poznali możliwości wirtualnego świata, który staje się nieodłącznym elementem życia każdego z nas.

W lutym i marcu br. Biblioteka Publiczna i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łące włączyły się do ogólnopolskiej akcji „Dzień Bezpiecznego Internetu”.

Hasło promujące tegoroczne spotkania brzmiało: „INTERNET TWÓJ PRZYJACIEL CZY WRÓG?”, a w programie znalazły się:

 

- Test dla uczniów klas IV-VI

- Pogadanki

- Wykonanie plakatu – konkurs

- Opracowanie ulotki dla rodziców

- Rozmowa z przedszkolakami, kolorowanki związane z tematyką komputerową.

13.04.2012r. w Bibliotece Szkolnej i Publicznej odbył się konkurs recytatorski pod hasłem „Grunt to rodzinka”. W konkursie wzięło udział 18 uczniów z klas I-III oraz 21 uczniów z klas IV-VI.

Zadaniem recytatorów było przygotowanie wiersza związanego z rodziną lub jej poszczególnymi członkami (mama, tata, dzieci, dziadkowie)

Uczestnicy konkursu zaprezentowali ciekawe wiersze, w których wykazali bardzo wysoki poziom umiejętności recytatorskich.

Jury po długich obradach wyłoniło zwycięzców w kategorii klas I-III oraz IV-VI. Przyznało również 2 wyróżnienia za ciekawy wybór wierszy.

 

 

WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO:

KLASY I-III

MARTYNA GAŁUSZKA

ALEKSANDRA SZUŚCIK

 

KLASY IV- VI

AGATA PŁAWECKA

KAMILA KUŚ

 

WYRÓŻNIENIA

MAGDALENA DUDEK

MIŁOSZ DUDEK

Rusza kolejna edycja Ogólnopolskiego Konkursu Językowego FunEnglish.pl! To już drugi taki konkurs multimedialny w Polsce  dla dzieci w wieku 6-12 lat. Pozwala on dzieciom na sprawdzenie swoich umiejętności językowych oraz jednocześnie poznanie dodatkowych możliwości pożytecznego wykorzystania komputera w nauce.

Pierwsza edycja konkursu, która odbyła się w grudniu, liczyła około 5 000 uczniów szkół podstawowych z całej Polski!

Celem Ogólnopolskiego Konkursu Językowego jest promowanie nauki języka angielskiego z wykorzystaniem multimediów oraz wyłonienie najzdolniejszych dzieci z całego kraju.

Konkurs przebiega w formie trzech etapów:

-  I etap on-line - Eliminacje - 19 marca-5 kwietnia

-  II etap on-line - Półfinał - 10-13 kwietnia

-  III etap on-line - Finał - 18 kwietnia

Sześć grup wiekowych.

Konkurs przebiegać będzie w sześciu kategoriach dzielących uczestników Konkursu ze względu na wiek. Uczniowie każdej klasy będą rywalizować ze swoimi rówieśnikami. Z każdej kategorii zostaną wyłonieni Zwycięzcy!

Jak wziąć udział w Konkursie?

Aby wziąć udział w Konkursie wystarczy dostęp do komputera, z którego możesz skorzystać zarówno w domu, w szkole, jak i w bibliotece.

Więcej informacji szukaj na stronie www.funenglish.pl/konkurs

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.