RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
„Mała książka - wielki człowiek”

„Mała książka - wielki człowiek”

Każdy trzylatek, który przyjdzie do Biblioteki Centralnej lub naszej filii, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+
8 września w Czytelni Publicznej przy Piastowskiej 1, jak co roku, spotkali się miłośnicy literatury, aby razem przeczytać kolejną lekturę wskazaną przez Parę Prezydencką. W 2018 roku jest to "Przedwiośnie" Stefana Żeromskiego.
Przez karty powieści politycznej poprowadzili nas m.in. Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol, Starosta Krystian Szostak, Dyrektor MPBP - Teresa Musik, zaproszeni goście oraz młodzież ze współpracujących szkół ponadpodstawowych. Zachwycaliśmy się romansami Cezarego Baryki, walczyliśmy w powstaniach i rewolucjach, a także rozmyślaliśmy nad sytuacją odradzającej się po I wojnie światowej Polski.
 

Znamienici goście, przyjaciele Biblioteki, nauczyciele i uczniowie pszczyńskich szkół oraz mieszkańcy Pszczyny wzięli udział w tegorocznej edycji Narodowego Czytania w centrum miasta.
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Czytaj więcej: Narodowe czytanie "Quo Vadis" Henryka Sienkiewicza

17 czerwca w Pszczyńskim Centrum Kultury Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie oraz STowarzyszenie ARTystyczne „take tam...” zorganizowali dla dzieciaków koncert piosenek z filmów Disney'a wraz z konkursami.

Pierwsza tura (10.30) była skierowana do uczniów SP1 w Pszczynie. Dyrektor MPBP Teresa Musik oraz prezes „take tam...” Jakub Pieczka przywitali najmłodszych, by zaraz potem oddać scenę młodzieży z NKT „take tam...”, która wcieliła się w postaci m.in. z bajek: Piękna i Bestia, Król Lew, Zaczarowana, Księga Dżungli, Kubuś Puchatek. Oprócz tego przygotowano konkursy związane z 10 spektaklami dla dzieci, które „take tam...” zaprezentowało przez ostatnie lata.

O 17.00 odbyła się skrócona wersja dwugodzinnego koncertu, która również cieszyła się ogromnym powodzeniem.

Chcemy bardzo serdecznie podziękować dzieciom, które tak licznie brały udział w imprezie oraz młodzieży, która dla nich wystąpiła.

Obsada:

Kamila Frankowska, Karolina Koczor, Alicja Fircowicz, Marta Dygowska, Ania Folek, Patrycja Wieczorek, Szymon Włodarczyk, Emil Folek, Marcin Trzoński.

 Do zobaczenia w nowym sezonie artystycznym 2016/2017!!!

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.