Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Niezrzeszone Koło Teatralne „take tam…” oraz  Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zapraszają uczniów przedszkoli i szkół podstawowych znajdujących się na terenie powiatu pszczyńskiego do udziału w konkursie plastycznym "Zimowa przygoda Shreka"

Termin oddawania prac:20 grudnia 2013r.

 Rozstrzygnięcie konkursu 10 stycznia 2014r. podczas prezentacji spektaklu „Pada Shrek!”.

Regulamin Konkursu

Formularz

 

 

Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie

serdecznie zapraszają dzieci i młodzież do udziału w corocznym konkursie plastycznym "Przyleciały Anioły".

Regulamin "Przyleciały Anioły"

Formularz zgłoszeniowy

 

 

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie zaprasza do wzięcia udziału w konkursie poetyckim pt: Świat poezją malowany. Celem konkursu jest promocja twórczości poetyckiej. Konkurs ma charakter otwarty. Główną nagrodę stanowi rzeźba w szkle autorstwa Jerzego Beceli ufundowana przez Burmistrza Pszczyny.

A oto szczegółowy regulamin:

  1. Warunkiem udziału w konkursie jest nadesłanie 2 niepublikowanych i nienagradzanych wcześniej tekstów poetyckich na adres organizatora.
  2. Teksty mają być oznaczone godłem (znakiem autora), a w dołączonej kopercie - oznaczonej tym samym godłem - powinny znajdować się dane dotyczące autora (imię, nazwisko, adres, telefon).
  3. Należy dołączyć imienne oświadczenie z podpisem, że jest to własny tekst-wzór oświadczenia stanowi Załącznik nr 1 do Regulaminu.
  4. Oczekujemy na teksty do dnia 28 września 2013 r. - pod adresem: Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna, ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna.
  5. Teksty oceniać będą jurorzy powołani przez dyrektora M-PBP Pszczyna.
  6. Najwyżej oceniony przez jury wiersz otrzyma Nagrodę Burmistrza Pszczyny.
  7. Inne nagrodzone i wyróżnione przez jury utwory poetyckie otrzymają nagrody, których fundatorem jest Biblioteka.
  8. Rozstrzygnięcie konkursu i ogłoszenie wyników nastąpi w październiku 2013 roku.
  9. Organizatorzy zastrzegają sobie możliwość publikowania utworów konkursowych- wzór zgody na powyższe stanowi Załącznik nr 2 do Regulaminu.

10.  Odbiór nagród do 30 dni po ogłoszeniu wyników konkursu.

11.  Prace nadesłane na konkurs przechodzą na własność organizatora.

12.  Wszelkie dodatkowe informacje na temat konkursu można uzyskać pod numerem telefonu: 032 447- 10-06.

Załącznik Nr 1

Załącznik Nr 2

Z prawdziwą przyjemnością ogłaszamy, że zwycięzcą VI edycji Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego "Świat poezją malowany" został poeta rodem z naszego miasta TOMASZ GRUCA, autor dwóch wierszy (bez tytułu, "W pracowni").

Miejsce II - Mariola Kruszewska z Mińska Mazowieckiego za wiersz "Przejazdem".

Ponadto wyróżniono Krzysztofa Wyrwicha z Pawłowic za wiersz "Jestem" oraz Janusza Pyzińskiego z Dębicy za piękne obrazowanie wspomnień tego, co za nami, czasów dzieciństwa.

Cieszy nas, że w tej edycji konkursu wiele jest optymizmu i zachwytu nad światem w prezentowanych wierszach. Zainteresowanie konkursem potwierdza, że POEZJA wciąż ma się nieźle.

Gratulujemy nagrodzonym oraz dziękujemy WSZYSTKIM POETOM za udział w konkursie.

Rozdanie nagród nastąpi 22 listopada 2013 (piątek) o godz. 19:00 w Galerii "13" (Pszczyna, ul. Bednarska 13)

 

Przewodnicząca Jury: Weronika Grzanka

                              Barbara Solarska

                              Jolanta Kalafarska

 

3 czerwca, już po raz dwunasty rozpoczął się Ogólnopolski Tydzień Głośnego Czytania w ramach Akcji „Cała Polska czyta dzieciom”. Jak co roku Miejsko- Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie włączyła się w kampanię na rzecz popularyzacji czytelnictwa wśród najmłodszych mieszkańców naszego miasta. Z tej okazji w dniach 3-7 czerwca mieliśmy przyjemność gościć dzieci i ich opiekunów z Oddziałów Przedszkolnych oraz uczniów szkół podstawowych klas I – IV. Zaproszenie do głośnego czytania przyjęli goście piastujący różne funkcje i wykonujący rozmaite zawody : Marek Czech - myśliwy, Barbara Gawryluk – autorka książek dla dzieci, Lidia i Jacek Furtok - ratownicy medyczni, młodzież NKT „take tam", Barbara Sopot-Zembok – zastępca Burmistrza Pszczyny. Lektorzy przenieśli małych słuchaczy w świat przygód psa Kaktusa, Dżoka, Baltica oraz detektywistyczne poszukiwania znanego dzieciom Detektywa Pozytywki. Dzieci wysłuchały bajek Tupcia Chrupcia, Czerwonego Kapturka, fragmentu bajki „Wesoły Ryjek”. Zabawa w pociąg i głośne czytanie wierszy Juliana Tuwima przypomniało dzieciom, że rok 2013 jest Rokiem Juliana Tuwima. Wszystkie dzieci uczestniczące w spotkaniach otrzymały zakładki do książek, reklamujące dzieła literatury polskiej i światowej, polecane przez Fundację ABCXXI . Bibliotekarka wręczyła wszystkim gościom podziękowania za życzliwość dla kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom"

 

   

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.