Academica

Academica

Academica - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Czytak Plus

Czytak Plus

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna po raz kolejny przyłączyła się do obchodów Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom. Tegoroczna dewiza brzmiała „Czytanie zbliża”.

Czytaj więcej: Podsumowanie Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom

Grupa starszaków w tym samym dniu co maluchy z Niepublicznego Przedszkola "Pociecha" (27.04) zapoznała się z Panem Toti.

Czytaj więcej: Pan Toti to człowieczek tak mały jak paluszek – spotkanie ze starszakami

26 kwietnia, uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Głównym tematem były legendy.

Dzieci wspólnie zastanawiały się jaki jest ogólny „przepis” na legendę, przypominając sobie dotąd poznane teksty kultury, a także poznawały lokalną historię słuchając legendy o kościele św. Jadwigi w Pszczynie. Tekst był inspiracją do przeanalizowania jacy bohaterowie, miejsca i rzeczy związane z Pszczyną mogliby mieć swoją własną historię. Pomysły były zapisywane na tablicy. Efektem końcowym spotkania była wspólnie stworzona historia o księżnej Daisy i niezwykłej przygodzie, którą przeżyła w czasie pobytu w naszym mieście.

  

 

Z okazji Światowego  Dnia Książki 27 kwietnia bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolaków z Niepublicznego  Przedszkola  „Pociecha” .

Czytaj więcej: Kochamy zwierzęta- spotkanie z maluchami

Noc z Andersenem już za nami! Spotkanie poprowadził pisarz - Pan Dariusz Rekosz.

Uczestnicy podzieleni byli na 2 grupy, każda z nich miała do wykonania różne zadania: dopasowanie nazw do herbów, dorysowanie stroju królowej lub króla do twarzy wyciętej ze starych kolorowych gazet, „uszycie” płaszcza Wielkiego Mistrza i kolczugi rycerskiej, wykonanie średniowiecznego dukata i wizytówki, rozwiązanie fragmentu tekstu Galla Anonima, wykonanie najdłuższego miecza świata, dopasowanie wizerunków Piastów do ich imion. Krótko przed północą wszyscy wyszliśmy na pszczyński rynek, by wziąć udział w grze terenowej. Mimo zimna i deszczu zadanie zostało wykonane. Po powrocie wróciliśmy do łamigłówek, układaliśmy żywy alfabet i tańczyliśmy przy skocznej muzyce.

 

Czytaj więcej: Noc ze średniowieczem

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.