RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
„Mała książka - wielki człowiek”

„Mała książka - wielki człowiek”

Każdy trzylatek, który przyjdzie do Biblioteki Centralnej lub naszej filii, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Inspiracją do  spotkania z maluszkami w Publicznym Przedszkolu nr 2 była książka Erica Carle „Bardzo głodna gąsienica”.  Malutka, zielona gąsienica jest bardzo głodna i aby zapełnić swój brzuszek wciąż je i je. A co zjadła? Jabłuszko, dwie gruszki, trzy śliwki, czekoladowe ciastko, lody, lizaka… i cząstkę arbuza - wymieniały głośno dzieci. Maluszki uczyły się także dni tygodnia i liczyć  do pięciu, a na szarym papierze narysowały swoją bardzo długą gąsieniczkę. Spotkanie należało do bardzo udanych, a ja  mam nadzieję, że choć w części zaszczepiłam dzieciom czytelniczego „bakcyla”.

 

 

W marcu, w naszej bibliotece pojawiła się nowa oferta zajęć dla rodzin z dziećmi. "Książkowe Igraszki", bo o nich mowa, łączą wspólne czytanie dziecięcej literatury wraz z zabawami rozwijającymi kreatywne myślenie i funkcje poznawcze, jednocześnie wzmacniając więź z opiekunem. W tym miesiącu bawiliśmy się wspólnie na dwóch spotkaniach. 

4 kwietnia Dział Dziecięcy zamienił się w kwitnący bzami ogród Danuty Gellner, za sprawą jej książki "Dzieci w ogrodzie". Był kącik złości z ostami, zabawy za żywopłotem, a nawet gwałtowna burza, którą stworzyliśmy sami. Zabawom  towarzyszyły oczywiście kapitalne wiersze autorki.

18 kwietnia dzieci wraz z mamami śledziły dowcipną historię szalonych krawcowych. Mamy udowodniły, że nawet z zamkniętymi oczami da się przewlec nitkę przez oczko igły i że nikt nie jest za duży, aby schować się w kolorowym tunelu. Nie zabrakło przebieranek, pajęczej sieci czy łowienia szpilek na...wędkę!

Dziękujemy wszystkim Dzieciom i Rodzicom za wspaniały udział.

Kolejne "Książkowe Igraszki" już 2 maja. Spotykamy się co dwa tygodnie. Zapisy pon numerem telefonu: 032 447 10 06

 

 

 

W czwartkowy wiosenny poranek gośćmi naszej biblioteki były trzy grupy przedszkolaków z Niepublicznego Przedszkola „Pociecha”. W ramach akcji Cała Polska Czyta Dzieciom pani bibliotekarka przeniosła dzieci w świat bajki. Dla większości dzieci była to pierwsza wizyta w bibliotece, więc tematyka dotyczyła spraw poznawczych i nie tylko, było również czytanie i  świetna zabawa. Dzieci zostały bardzo dobrze przygotowane do wizyty przez panie opiekunki, gdyż na pytania dotyczące właściwego obchodzenia się z książką odpowiadały bardzo dobrze. Pokaz różnorodnych książek dla dzieci, w tym książek w formacie 3D wywołał zachwyt i uśmiech na małych buziach! Wszystko w maluchach budziło zachwyt i bardzo dobrze się czuły w otoczeniu książek.

W miesiącu kwietniu w bibliotece przeprowadzono warsztaty pt: "Zaczarowana kraina Juliana Tuwima”. Uczestnikami były dzieci z Przedszkola Publicznego 2, Przedszkola Publicznego 2/2 im. Juliana Tuwima. W trakcie zajęć dzieci poznały bibliotekę, dowiedziały się czym się ona różni od księgarni, na czym polega praca bibliotekarza i jak zostać naszym czytelnikiem. Poznały też zasady jakich trzeba przestrzegać, aby móc wypożyczać książki. Przypomnieliśmy sobie również jak obchodzić się z książką. Wraz z "Lokomotywą" Tuwima zwiedziliśmy bibliotekę. Dojeżdżając do stacji Tuwimowo, Warzywowo, Hilarowo, Abecadłowo trzeba było troszkę popracować,  zaśpiewać piosenkę o wiośnie , zatańczyć z książką, zarecytować wiersze J.Tuwima. Podczas spotkania przedszkolaki obejrzały prezentację multimedialną i poznały bliżej sylwetkę i twórczość Juliana Tuwima . Ułożenie puzlii z obrazkami wierszy pisarza nie sprawiło dzieciom żadnego problemu.Słuchały wierszy czytanych przez panią bibliotekarkę, dopowiadając znane im fragmenty. Dzieci z wielkim zaangażowaniem recytowały strofy, a potem kolorowymi kredkami na brystolu wykonały ilustrację do wiersza „Okulary”. Podczas rysowania było mnóstwo śmiechu a dzieci wykazały się wspaniałą znajomością twórczości J.Tuwima.

 


Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.