Academica

Academica

Academica - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Czytak Plus

Czytak Plus

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

30.03.2017 Biblioteka odwiedziła maluchy z Publicznego Przedszkola nr 2 w Pszczynie. Dzień później starszaki z tego samego przedszkola przyszły do biblioteki.
W tych dniach zostały przeprowadzone spotkania pt: "Elmer- kolorowy słoń w kratkę". Elmer, to słoń nietypowy, bo wesoły i kolorowy… Czy był zadowolony ze swojej odmienności? Jaki miał pomysł na to, by stać się znów szarym słoniem? Najmłodsi zafascynowani kolorowym bohaterem z dużym zainteresowaniem i podziwem wsłuchiwali się w czytane opowiastki i z uwagą śledziły piękne ilustracje w książce Davida McKee. Obejrzały również zdjęcia prawdziwych słoni , które zamieszkują afrykańską sawannę.

Przedszkolakom bardzo spodobał się Elmer i jego poczucie humoru, miały też okazję stworzyć swojego własnego słonia w kratkę na przygotowanym szablonie.
Spotkania miały wyjątkowo kolorową atmosferę a na zakończenie była zabawa przy dźwiękach wesołej muzyki z chustą Klanza, która jest kolorowa jak Elmer.

27 marca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Mądra głowa zna przysłowia. Uczniowie klasy II w czasie lekcji dowiedzieli się jak powstawały przysłowia, jak dużo mądrości w sobie zawierają, jak ważną rolę odgrywają w życiu i jak często ich używamy. Dzieci z rozsypanki wyrazowej zagrały w kalambury a następnie wyjaśniały ich znaczenie. Okazało się, że uczniowie znają wiele przysłów i bez problemu potrafili powiedzieć co one oznaczają świetnie się przy tym bawiąc. Wysłuchały opowiadania pt: "Rozebrać się do rosołu" z książki Renaty Piątkowskiej "Z przysłowiami za pan brat". Na zakończenie powstały wspaniałe prace plastyczne z ulubionych przysłów uczniów.

16 i 17 marca do biblioteki na rozgrywki planszowe przyszły dzieci z przedszkola "SŁONECZKO", które grały w planszówki dla najmłodszych :Zagadki smoka obiboka, Chińczyk, Domino, Bystre oczko, Kolory.
W bibliotece było dużo emocji, radości z wygranej i smutku z przegranej. Mimo tego wszyscy wyszli uśmiechnięci i zadowoleni Laughing
Wiadomo, że gry planszowe są jednymi z najmądrzejszych gier. Rozwijają różne umiejętności, a dzieci nawet tego nie zauważają, bo świetnie się bawią.
Gry planszowe to świetna okazja, by poznać dzieci, zainteresować je czymś innym niż komputer i telewizor. Jest to nauka połączona z zabawą, więc warto to wypróbować.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.