Academica

Academica

Academica - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Czytak Plus

Czytak Plus

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W dniu 29 września 2016r. gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klasy trzeciej. Dzieci zawitały do biblioteki, aby wziąć udział w zajęciach na temat popularnych czasopism dla dzieci, ze „Świerszczykiem” w roli głównej.
Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się co to jest czasopismo, jak jest zbudowane, jakie są jego rodzaje, jak często się ukazuje. Trzecioklasiści wykazali się sporą wiedzą na temat czasopism. Uczniowie dowiedzieli się także, jak wygląda "Świerszczyk" oraz jakie artykuły i działy można w nim znaleźć. Wszyscy się świetnie bawili, czytając opowiadania, kawały i zagadki ze "Świerszczyka".

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia organizowane przez MPBP w Pszczynie. Cykl spotkań pod hasłem "Wakacyjny relaks w Bibliotece" pozwolił dzieciakom spędzić wolny czas w twórczy, a przy tym przyjemny i wesoły sposób.

Czytaj więcej: Wakacyjny Relaks w Bibliotece za nami

9.06 w Miejsko-Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie miało miejsce kolejne zadanie z programu: "Promocja Czytelnictwa i Biblioteki w Pszczynie". Tym razem młodzi goście spotkali się z Reksiem naukowcem, który przekonywał ich do czytania książek w tym literatury popularno-naukowej. Młodzież uczestniczyła również w wykładzie popularno-naukowym z zakresu chemii i fizyki, który poprowadził Prezes Zarządu Cinematograpger Productions Mirosław Kozik. Zadanie realizowane było w ramach Programów Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego na rok 2016.

 

Tygodnie Czytania Dzieciom to największe doroczne święto w ramach, trwającej nieprzerwanie od 2001 roku, kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”.

W ramach XV Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, pod hasłem Czytanie uskrzydla! naszą Bibliotekę odwiedziła pani Zofia Staneckapisarka, autorka świetnych książek dla dzieci, spośród których olbrzymią popularnością cieszy się cykl opowiadań o przygodach Basi. Na spotkanie z autorką przybyli uczniowie klasy pierwszej i drugiej SP nr 1 w Pszczynie. Pisarka wprowadziła dzieci w świat tworzenia książek, od momentu powstania pomysłu aż do chwili kiedy książki trafią do druku. W trakcie zajęć dzieci miały okazję stać się ilustratorami książeczek o Basi, bardziej ambitne natomiast pisarzami. Na pamiątkę spotkania pani Zofia Stanecka dokonała pamiątkowego wpisu do Kroniki Biblioteki.

Głośne czytanie przynosi dzieciom ogromną radość, pozostawia u nich wspaniałe wspomnienia, a przy tym wspomaga ich rozwój emocjonalny. St. asp. Karolina Błaszczyk z Komendy Powiatowej Policji w Pszczynie czytała uczniom kl. I z SP nr 1 w Pszczynie. Pani Karolina omówiła zasady bezpieczeństwa i zaufania do osób obcych. Posłużyło jej do tego opowiadanie o Koźlątkach i podstępnym wilku.

Spotkanie z florystką Aleksandrą Bilik-Żemła, które odbyło się 2.06.2016 poświęcone było kwiatom i układaniu bukietów. Uczniowie klasy IIb wysłuchali fragmentu opowiadania "Niespodzianka w ogrodzie".
Prelegentka w bardzo ciekawy sposób, na przykładzie przyniesionych ze sobą kwiatów przedstawiła w jaki sposób należy pielęgnować rośliny. Podczas spotkania powstał przepiękny bukiet z którym dzieci pozowały do zdjęć.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.