RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
„Mała książka - wielki człowiek”

„Mała książka - wielki człowiek”

Każdy trzylatek, który przyjdzie do Biblioteki Centralnej lub naszej filii, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Ukochany i sympatyczny Miś Uszatek czy niebezpieczny niedźwiedź z polskich gór? Z okazji Święta Pluszowego Misia na te i inne pytanie szukały odpowiedzi maluchy z przedszkola "Słoneczko". Najmłodsi tropili niedźwiedzie ślady, wzięli udział w Kubusiowych zawodach, oraz poznawali niezwykłą, prawdziwą historię niedźwiadka Wojtka, który "służył" w Armii Andersa. Była to również okazja do przypomnienia sobie dobrych manier z pandą z książki "Co wypanda a co nie wypanda" Aleksandry Cieślak. Zapraszamy wszystkie dzieci do tropienia misiowych historii z naszych, bibliotecznych książek.

„Przygody Kuby i Buby” to kolejne spotkanie czytelnicze, które odbyło się 15 listopada 2017 w naszej bibliotece. Tym razem uczestniczyła w nim grupa uczniów klasy I szkoły podstawowej. Na początku spotkania pani bibliotekarka zaprezentowała postać Grzegorza Kasdepke - pisarza dla dzieci i młodzieży oraz jego książki znajdujące się w bibliotece. Cieszą się one dużym zainteresowaniem, chętnie czytają je nie tylko dzieci, ale i rodzice. Na podstawie fragmentów książki „Kuba i Buba, czyli awantura do kwadratu” czytanych przez panią bibliotekarkę uczestnicy spotkania poznali niesfornych bliźniaków.  Są to pomysłowe i ciekawe dzieci, zadają dużo pytań i mają wiele zabawnych przygód. W trakcie spotkania stworzyliśmy na monitorze interaktywnym portrety Kuby i Buby, następnie każdy uczeń wykonał rysunek przedstawiający bohaterów omawianej lektury na otrzymanej kartce. Zabawa ruchowa z chustą Klanza zakończyła spotkanie, każde dziecko na pamiątkę otrzymało zakładkę do książki.

 

6 listopada naszą bibliotekę odwiedziły najmłodsze dzieci z Przedszkola Publicznego 2/2 . Za oknem coraz zimnej, ale nie pod kolorową, biblioteczną chustą! Można się pod nią schować z całym mnóstwem ciekawych historii. Maluchy poznawały zaczarowany świat, w którym książki można czytać za darmo i doskonale się przy tym bawić. Dzieci miały również okazję z zamkniętymi oczami, poprzez dotyk, poznać książki przestrzenne, interakcyjne i nawet te, kryjące w sobie tarczę zegara. Na koniec ze śmiechem wysłuchały pani bibliotekarki, która odczytała przedziwną „Książkę przez obrazków” B. J Novaka. Jest to prawdziwy postrach dorosłego i ogromna frajda dla dzieci.

Pierwsze chwile w bibliotece mogą być pełne koloru! 12 października odbyły się zajęcia z elementami arteterapii dla grupy 5 i 6 latków z Przedszkola nr 2/2 w Pszczynie.  Maluchy mogły wraz z ulubionymi książkami schować się pod kolorową chustą,  chłonąć książki różnymi zmysłami oraz  wziąć udział w zagadkach językowych.  Na koniec młodzi czytelnicy stworzyli obraz z najpiękniejszych puzzli- książek.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.