RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
„Mała książka - wielki człowiek”

„Mała książka - wielki człowiek”

Każdy trzylatek, który przyjdzie do Biblioteki Centralnej lub naszej filii, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Z okazji Światowego  Dnia Książki 27 kwietnia bibliotekę odwiedziła grupa przedszkolaków z Niepublicznego  Przedszkola  „Pociecha” .

Czytaj więcej: Kochamy zwierzęta- spotkanie z maluchami

26 kwietnia, uczniowie klasy III b ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie uczestniczyli w lekcji bibliotecznej. Głównym tematem były legendy.

Dzieci wspólnie zastanawiały się jaki jest ogólny „przepis” na legendę, przypominając sobie dotąd poznane teksty kultury, a także poznawały lokalną historię słuchając legendy o kościele św. Jadwigi w Pszczynie. Tekst był inspiracją do przeanalizowania jacy bohaterowie, miejsca i rzeczy związane z Pszczyną mogliby mieć swoją własną historię. Pomysły były zapisywane na tablicy. Efektem końcowym spotkania była wspólnie stworzona historia o księżnej Daisy i niezwykłej przygodzie, którą przeżyła w czasie pobytu w naszym mieście.

  

 

30.03.2017 Biblioteka odwiedziła maluchy z Publicznego Przedszkola nr 2 w Pszczynie. Dzień później starszaki z tego samego przedszkola przyszły do biblioteki.
W tych dniach zostały przeprowadzone spotkania pt: "Elmer- kolorowy słoń w kratkę". Elmer, to słoń nietypowy, bo wesoły i kolorowy… Czy był zadowolony ze swojej odmienności? Jaki miał pomysł na to, by stać się znów szarym słoniem? Najmłodsi zafascynowani kolorowym bohaterem z dużym zainteresowaniem i podziwem wsłuchiwali się w czytane opowiastki i z uwagą śledziły piękne ilustracje w książce Davida McKee. Obejrzały również zdjęcia prawdziwych słoni , które zamieszkują afrykańską sawannę.

Przedszkolakom bardzo spodobał się Elmer i jego poczucie humoru, miały też okazję stworzyć swojego własnego słonia w kratkę na przygotowanym szablonie.
Spotkania miały wyjątkowo kolorową atmosferę a na zakończenie była zabawa przy dźwiękach wesołej muzyki z chustą Klanza, która jest kolorowa jak Elmer.

Noc z Andersenem już za nami! Spotkanie poprowadził pisarz - Pan Dariusz Rekosz.

Uczestnicy podzieleni byli na 2 grupy, każda z nich miała do wykonania różne zadania: dopasowanie nazw do herbów, dorysowanie stroju królowej lub króla do twarzy wyciętej ze starych kolorowych gazet, „uszycie” płaszcza Wielkiego Mistrza i kolczugi rycerskiej, wykonanie średniowiecznego dukata i wizytówki, rozwiązanie fragmentu tekstu Galla Anonima, wykonanie najdłuższego miecza świata, dopasowanie wizerunków Piastów do ich imion. Krótko przed północą wszyscy wyszliśmy na pszczyński rynek, by wziąć udział w grze terenowej. Mimo zimna i deszczu zadanie zostało wykonane. Po powrocie wróciliśmy do łamigłówek, układaliśmy żywy alfabet i tańczyliśmy przy skocznej muzyce.

 

Czytaj więcej: Noc ze średniowieczem

27 marca 2017 r. odbyło się kolejne spotkanie z cyklu Mądra głowa zna przysłowia. Uczniowie klasy II w czasie lekcji dowiedzieli się jak powstawały przysłowia, jak dużo mądrości w sobie zawierają, jak ważną rolę odgrywają w życiu i jak często ich używamy. Dzieci z rozsypanki wyrazowej zagrały w kalambury a następnie wyjaśniały ich znaczenie. Okazało się, że uczniowie znają wiele przysłów i bez problemu potrafili powiedzieć co one oznaczają świetnie się przy tym bawiąc. Wysłuchały opowiadania pt: "Rozebrać się do rosołu" z książki Renaty Piątkowskiej "Z przysłowiami za pan brat". Na zakończenie powstały wspaniałe prace plastyczne z ulubionych przysłów uczniów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.