RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Nowe Czytaki w Bibliotece

Nowe Czytaki w Bibliotece

Czytak Plus oraz Czytak NPN 3 można wypożyczyć w naszej Bibliotece

More...
Świat Poezją Malowany

Świat Poezją Malowany

Zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji konkursu poetyckiego.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W ramach tegorocznej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu młodzi użytkownicy internetu dowiadywali się z jakimi niewłaściwymi lub szkodliwymi treściami mogą się zetknąć, jakie niebezpieczne działania mogą mieć dla nich przykre konsekwencje oraz z kim nie należy się kontaktować.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie.

 

Hasło tegorocznej edycji: „Razem zmieniamy internet na lepsze” podkreśla rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Jego celem jest promocja działań na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież.

 

„Co to znaczy… czyli…mądra głowa zna przysłowia” – to lekcja biblioteczna skierowana do uczniów klas III. Celem zajęć było przedstawienie pojęcia ,,przysłowie’’, podawaliśmy cechy przysłów, zastanawialiśmy się nad pochodzeniem i znaczeniem niektórych z nich. Czytaliśmy wybrane teksty Renaty Piątkowskiej "Mądra głowa zna przysłowia". Uświadomiliśmy sobie jak ważną rolę odgrywają przysłowia i dotyczą sytuacji z życia codziennego, które mogłyby przydarzyć się każdemu z nas. Zadaniem spotkania było także utrwalenie znanych już dzieciom przysłów w formie zabawy w kalambury. Na koniec powstały ilustracje uczniów do przysłowia "Strach ma wielkie oczy".

W naszej bibliotece, po raz kolejny, obchodziliśmy Światowy Dzień Pluszowego Misia, który przypada na 25 listopada. W spotkaniu wzięli udział wychowankowie Przedszkola Publicznego nr 21 oraz Przedszkola "Słoneczko" . Dzieci przyniosły ze sobą swoje pluszowe przytulanki. Obchody święta rozpoczęliśmy krótką historią pluszowego misia i wysłuchaniem fragmentów  bajki o Misiu Uszatku. "Oto mój miś” – prezentacja misiów przyniesionych przez dzieci, krótkie opowiadanie o swoich misiach. Wspólne śpiewanie piosenki "Pokochaj pluszowego misia”.
W prezentacji multimedialnej oprócz tych najbardziej lubianych misiów: Kubusia Puchatka i Uszatka, dzieci „spotkały” Paddingtona, Colargola. Najzabawniejsze dla uczestników było chodzenie po linii oraz spacer na czworakach ze swoją przytulanką.
 
 
Mali goście mieli także okazję zobaczyć wystawę książek, których bohaterami były małe pluszowe niedźwiadki,  zapoznały się również  z ciekawostkami o misiach bajkowych i tych prawdziwych - różnych gatunkach i ich zwyczajach.  O wspaniałej zabawie świadczą pamiątkowe fotografie i medale "Miś Pluszowy moim przyjacielem", które zostały wręczone na koniec zabawy. Dzień Pluszowego Misia przeszedł do historii, ale w pamięci przedszkolaków pozostanie na bardzo długo.
 
 
    
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.