RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Nowe Czytaki w Bibliotece

Nowe Czytaki w Bibliotece

Czytak Plus oraz Czytak NPN 3 można wypożyczyć w naszej Bibliotece

More...
Świat Poezją Malowany

Świat Poezją Malowany

Zapraszamy do wzięcia udziału w XI edycji konkursu poetyckiego.

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Dzieciaki po raz kolejny przeżyły noc z teatrem!

 

4 listopada w Pszczyńskim Centrum Kultury odbyła się już druga Mała Pszczyńska Noc Teatru. Grupa zapisanych wcześniej dzieci wzięła udział w podróży z Małym Księciem.

Rozpoczęliśmy o 18.00 quizem dotyczącym teatru oraz różnymi grami i zabawami aktorskimi. Później wysłuchaliśmy koncertu przygotowanego przez panią Renatę Zborowską oraz dzieci z klubu pod 13. Piosenki mówiły o przyjaźni, miłości, marzeniach i, oczywiście, głównym bohaterze naszej imprezy. Uczestnicy Nocy wzięli również udział w warsztatach prowadzonych przez Jakuba Pieczkę. Wszystkie te wydarzenia przeplatane były podróżą Małego Księcia po gwiazdach i planetach, a w role poszczególnych postaci wcieliła się młodzież z Nieobliczalnego Koła Teatralnego „take tam...”. Dobra zabawa, uśmiech i magia teatru towarzyszyły nam przez cały wieczór. I mamy nadzieję, że podobnie będzie w przyszłym roku.

 

Wystąpili:

Mały Książę – Alicja Fircowicz

Róża – Iwona Anderko

Królowa / Geografka – Anna Folek

Próżna – Karolina Koczor

Pijaczka / Latarcznika – Marta Dygowska

Bankier / Kupiec – Marcin Trzoński

Żmija – Patrycja Wieczorek

Lis – Szymon Włodarczyk

Lotnik – Jakub Pieczka

 

Wokaliści:

Zuzia Olszowska

Michał Szczypka

Oliwka Rozmus

Karolina i Martyna Olszowiec

Renata Zborowska

 

Organizatorzy: STowarzyszenie ARTystyczne „take tam...”, Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie oraz Pszczyńskie Centrum Kultury

 
 

W dniu 17.10.2016 r szczęśliwe dzieci odwiedziły bibliotekę.
Na spotkaniu z drugą klasą zastanawialiśmy czy jesteśmy szczęśliwi. Każdy uczeń miał również okazję do zastanowienia się, co jemu sprawia najwięcej szczęścia (co lub kto).
Lekcja była również okazją do zaprezentowania książki – i przytoczenia kilku fragmentów – "Kocha, lubi, szanuje... czyli jeszcze o uczuciach" - Grzegorza Kasdepke. Drugoklasiści na karteczkach wypisali co wg nich jest szczęściem (jak wygląda?, czy istnieje?,czy można go kupić?). Na wyciętych słoneczkach uczniowie dokończyli zdanie "Jestem szczęśliwy gdy..." Podsumowaniem spotkania było wykonanie z papieru kolorowego „ŁAŃCUSZKA SZCZĘŚCIA”, który zabrały do swojej klasy.

Dobiegły końca wakacyjne zajęcia organizowane przez MPBP w Pszczynie. Cykl spotkań pod hasłem "Wakacyjny relaks w Bibliotece" pozwolił dzieciakom spędzić wolny czas w twórczy, a przy tym przyjemny i wesoły sposób.

Czytaj więcej: Wakacyjny Relaks w Bibliotece za nami

W dniu 29 września 2016r. gościliśmy w naszej bibliotece uczniów klasy trzeciej. Dzieci zawitały do biblioteki, aby wziąć udział w zajęciach na temat popularnych czasopism dla dzieci, ze „Świerszczykiem” w roli głównej.
Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się co to jest czasopismo, jak jest zbudowane, jakie są jego rodzaje, jak często się ukazuje. Trzecioklasiści wykazali się sporą wiedzą na temat czasopism. Uczniowie dowiedzieli się także, jak wygląda "Świerszczyk" oraz jakie artykuły i działy można w nim znaleźć. Wszyscy się świetnie bawili, czytając opowiadania, kawały i zagadki ze "Świerszczyka".

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.