RODO

RODO

Obowiązek informacyjny  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
„Mała książka - wielki człowiek”

„Mała książka - wielki człowiek”

Każdy trzylatek, który przyjdzie do Biblioteki Centralnej lub naszej filii, otrzyma w prezencie Wyprawkę Czytelniczą

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

16 i 17 marca do biblioteki na rozgrywki planszowe przyszły dzieci z przedszkola "SŁONECZKO", które grały w planszówki dla najmłodszych :Zagadki smoka obiboka, Chińczyk, Domino, Bystre oczko, Kolory.
W bibliotece było dużo emocji, radości z wygranej i smutku z przegranej. Mimo tego wszyscy wyszli uśmiechnięci i zadowoleni Laughing
Wiadomo, że gry planszowe są jednymi z najmądrzejszych gier. Rozwijają różne umiejętności, a dzieci nawet tego nie zauważają, bo świetnie się bawią.
Gry planszowe to świetna okazja, by poznać dzieci, zainteresować je czymś innym niż komputer i telewizor. Jest to nauka połączona z zabawą, więc warto to wypróbować.

„Co to znaczy… czyli…mądra głowa zna przysłowia” – to lekcja biblioteczna skierowana do uczniów klas III. Celem zajęć było przedstawienie pojęcia ,,przysłowie’’, podawaliśmy cechy przysłów, zastanawialiśmy się nad pochodzeniem i znaczeniem niektórych z nich. Czytaliśmy wybrane teksty Renaty Piątkowskiej "Mądra głowa zna przysłowia". Uświadomiliśmy sobie jak ważną rolę odgrywają przysłowia i dotyczą sytuacji z życia codziennego, które mogłyby przydarzyć się każdemu z nas. Zadaniem spotkania było także utrwalenie znanych już dzieciom przysłów w formie zabawy w kalambury. Na koniec powstały ilustracje uczniów do przysłowia "Strach ma wielkie oczy".

W ramach tegorocznej edycji Dnia Bezpiecznego Internetu młodzi użytkownicy internetu dowiadywali się z jakimi niewłaściwymi lub szkodliwymi treściami mogą się zetknąć, jakie niebezpieczne działania mogą mieć dla nich przykre konsekwencje oraz z kim nie należy się kontaktować.

W zajęciach wzięli udział uczniowie klas drugich i trzecich ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Pszczynie.

 

Hasło tegorocznej edycji: „Razem zmieniamy internet na lepsze” podkreśla rolę każdego użytkownika sieci w budowaniu bezpiecznego i przyjaznego środowiska online.
Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku. Jego celem jest promocja działań na rzecz bezpiecznego i pozytywnego wykorzystywania zasobów internetowych przez dzieci i młodzież.

 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.