Academica

Academica

Academica - Cyfrowa wypożyczalnia międzybiblioteczna książek i czasopism naukowych  

More...
Katalog online

Katalog online

Skorzystaj z naszego katalogu online nie wychodząc z domu  

More...
Czytak Plus

Czytak Plus

W ramach projektu biblioteka otrzymała nieodpłatnie urządzenie Czytak Plus, które jest przystosowane do obsługi przez osoby niewidome i słabo widzące

More...
Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie serdecznie zaprasza dzieci z klas I-VI do udziału w zajęciach w czasie ferii zimowych.
W programie przewidziane są m.in. zajęcia edukacyjne i plastyczne w Bibliotece, wyjście do Muzeum Zamkowego w Pszczynie, gry i zabawy z książkami a na zakończenie uczestnicy wezmą udział w baśniowym balu przebierańców.

Partnerem zajęć jest Muzeum Zamkowe w Pszczynie Stajnie Książęce.
Spotykamy się od poniedziałku 2 lutego do piątku 6 lutego od 10.00 do 13.00 przy ulicy Piastowskiej 1.


Liczba miejsc ograniczona. Zapisy i szczegółowe informacje można uzyskać osobiście w siedzibie Biblioteki oraz pod numerem telefonu 32 447-10-06.

 

 

Biblioteka dla dzieci pełna małych gości - to lubimy najbardziej! Dziś odwiedziła nas klasa I a ze Szkoły Podstawowej nr 18 w Pszczynie z panią wychowawczynią. Tematem spotkania był "Plastusiowy pamiętnik" Marii Kownackiej i jego tytułowy bohater. Głośne czytanie, prezentacja multimedialna, kolorowanki i super zabawa, tak najkrócej można opisać to, co się u nas działo. Na zakończenie dzieci otrzymały zakładki do książki oraz dyplom plastusiowego przyjaciela ;))

Ostatnie spotkania w ramach naszych ekologicznych zajęć w Bibliotece upłynęły zdecydowanie zbyt szybko, ale jak zwykle nasi podopieczni nie mogli narzekać na nudę.

W poniedziałek, w czasie 9 dnia Eko-wakacji gościliśmy w naszym gronie panią Marię Bartas z Powiatowego Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Pszczynie. Pod jej przewodnictwem dzieci malowały na szkle. Cały sekret ich pracy polegał na odrysowaniu markerem szablonu na szkle a potem pomalowaniu go na farbką plakatową. Pierwszy raz dzieci mogły zobaczyć, że piękniejszą stroną ich dzieła jest jego tylna strona.

 

W środę, 20 sierpnia dzieci miały możliwość uczestniczenia w dwóch różnych zajęciach edukacyjnych. Po przeczytaniu ostatniej wiadomości na naszej eko-mapie, dołączyli do nas goście z Państwowej Inspekcji Pracy Okręgowy Inspektorat Pracy w Katowicach, którzy zaprezentowali uczestnikom garść informacji o rozważnym korzystaniu z wakacji w trakcie krótkich zajęć "Bezpieczne lato na wsi".

Potem wraz z panią Ewą spotkaliśmy się na wirtualnym Pikniku edukacyjnym - "Sieciaki na wakacjach". Zajęcia przeplatane były ciekawymi filmikami o bezpiecznym korzystaniu z Internetu, quizami i wspólnym analizowaniu problemu jakim jest samodzielne i bezpieczne korzystanie z komputera i Internetu. W trakcie prezentacji zapoznaliśmy się z ekipą dobrych Sieciaków i złych Sieciuchów a także z niesfornymi Owcami, które hasały po Internecie. Przeprowadzenie powyższej akcji było możliwe dzięki współpracy z Fundacją Dzieci Niczyje oraz Fundacją Orange, które udostępniły nam  niezbędne materiały.

Potem nadszedł czas podsumowań. kiedy to wspólnie przypominaliśmy sobie co nas spotkało w czasie wszystkich wypraw od 21 lipca i czego dowiedzieliśmy się o ochronie środowiska i ekologii. Na pamiątkę każdy uczestnik otrzymał medal potwierdzający zdobyte umiejętności, dyplom potwierdzający udział w pikniku, gadżety promujące bezpieczne spędzanie wakacji oraz jabłka z ekologicznego sadu.

Dziękujemy raz jeszcze wszystkim Eko-dzieciakom i gościom i zapraszamy za rok!

 

Miś jest mały i puchaty,
miś jest fajny i kudłaty,
miś jest gruby jak ta kula,
misia zawsze się przytula.
Maluchy uczciły święto najważniejszego pluszaka swojego dzieciństwa w bibliotece, słuchając o przygodach misiów oraz Mikołaju świetnie bawiły się przy piosenkach o pluszowych misiach, klaskały i powtarzały refren piosenek „Pluszowy miś” „Jada, jadą misie” ‘Stary niedźwiedź mocno śpi’’ Ubrane w mikołajkowe czapki tańczyły i śpiewały piosenkę ‘Kochany Panie Mikołaju’ Przedszkolaki przyniosły do biblioteki swoje ulubione maskotki -malutkie i ogromne, białe, brązowe, puszyste albo już lekko wytarte, ale wszystkie najukochańsze misie na świecie.

 

 

Kolejny, przedostatni już tydzień naszych spotkań w ramach wakacyjnych zajęć w Bibliotece upłynął pod hasłem ekologicznych prac manualnych. Naszym gościem i współprowadzącym zajęcia była pani Karolina Zioło - nauczycielka i bibliotekarka w Szkole Podstawowej nr 10 w Piasku.

W poniedziałek, 11 sierpnia, pod okiem pani Karoliny uczestnicy wykonywali makiety tekturowego miasta. Do ich wykonania dzieci wykorzystały różnego rodzaju i wielkości pudełka, stare gazety, papier kolorowy i folie. Na dowód, że wyobraźnia naszych milusińskich nie zna granic zobaczcie ich arcydzieła.

 

W środę zaś prowadzące przeniosły podopiecznych w świat bajek. Najpierw za sprawą niezwykle barwnej opowieści "Czarodziejskie ziarenka - bajka ekologiczna" Philipa Wilsona a potem poprzez warsztaty plastyczne, w czasie których z rolek po papierze toaletowym powstawały kukiełki postaci z bajek i baśni. Wśród naszych nowych przyjaciół nie zabrakło oczywiście całego grona księżniczek i książąt, smoka czy wróżki. Uczestnicy zabrali swoje prace do domu, ale chętnie korzystali jeszcze z dodatkowych szablonów kolejnych bajkowych bohaterów.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.