Frontpage Slideshow | Copyright © 2006-2012 JoomlaWorks Ltd.
A- A A+

W lutym na Książkowych Igraszkach zaprosiliśmy do biblioteki Czarodziejki Most. Przybył do nas wraz z książką Danuty Geller oraz kolorową chustą. Wspólnie przebiegaliśmy pod tą magiczną konstrukcją Nie zabrakło rysowania z esów-floresów i uśmiechnięte układanki. Na następne Igraszki zapraszamy 7 i 21 marca o 16:30.

Początkiem roku zaprosiliśmy na rodzinne czytanie 12 miesiączków. Królowała baśń oraz zabawy z czterema porami roku. Najmłodsi wraz z rodziną stworzyli kalendarze z sekretnymi okienkami. Jak sądzicie, co się za nimi kryło? Na następne zabawy i głośne czytanie zapraszamy 7 lutego.

 

Listopadowe Książkowe Igraszki upłynęły m.in. w klimacie twórczości Tuwima. 15.11 nasi drodzy uczestnicy na własną rękę ratowali abecadło, które "z pieca spadło". Były plasterki, bandaże, rozbite balony i połamane kładeczki. Tuwimowa lokomotywa zwiedziła biblioteczną Krainę Zmęczenia, Śmiechu i inne tajemne miejsca. Szukaliśmy też zgubionych okularów Hilarego. I wcale nie odnalazły się na nosie.  29.11 poznawaliśmy ciekawostki świata zwierząt. Robot z kolorowej maty posłusznie wykonywał polecenia podróżując po zagadkowych przystankach. Przy okazji wiecznie żywych wierszy Brzechwy przybyło też do biblioteki pacynkowe zoo.

Na następne zabawy czytelnicze dla zapraszamy 13 i 27 grudnia. Wstęp wolny.

A tak igraliśmy w grudniu! Była literacka wigilijka z bożonarodzeniowymi historiami. Na między biblioteczne regały spadły też przedziwne płatki śniegu, a aby ustroić choinkę, trzeba było wcielić się w zmęczonego elfa czy roztańczonego renifera. Pod koniec miesiąca pośród nowej dawki wciągających opowieści, tworzyliśmy karciane obrazki. Na następne Książkowe Igraszki zapraszamy 10 i 24 stycznia, jak zawsze o 16:30.

Zobaczcie jak w październiku bawiliśmy się pośród literatury dziecięcej:) Tym razem zaprosiliśmy baśń. I to niezwykle mądrą baśń, bo opowieść "O słodkiej królewnie i pięknym księciu" R. Jędrzejewskiej- Wróbel i Agnieszki Żelewskiej. Książka okazała się ciekawa zwłaszcza dla tych starszych i niech nie zmyli nas cukierkowy tytuł. Magiczne różdżki własnego wykonania, paluszkowe kukiełki i baśniowe rekwizyty zabrały nas w krainę, co za siedmioma górami i siedmioma lasami. Na kolejnym spotkaniu przywitała nas pani jesień,a z nią zabawy zainspirowane twórczością M. Strzałkowskiej. I tak powstały obrazki ubrane w kolorowe liście i liściasta wichura tańcząca na chuście.

Na następne zabawy czytelnicze zapraszamy 15 listopada, tradycyjnie o 16:30.

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.