10 czerwca w Miejsko - Powiatowej Bibliotece Publicznej w Pszczynie odbyło się spotkanie autorskie, którego gościem był Łukasz Dębski, twórca literatury dla dzieci. Zadebiutował w 2001 roku zbiorem "Wiórki,wiewiórki i inne bajki wierszem". Pisze wierszowane bajeczki dla dzieci, a także przewodniki turystyczne przeznaczone dla młodych podróżników, np. "Gdzie Portugalczyk wygrzewa stopy, czyli podróże w głąb Europy", "Kierpce, wianki, obwarzanki, czyli wędrówki po Małopolsce". Inne pozycje tego autora to m. in. "Pociąg z literkami", "Krówki i mrówki i inne bajki wierszem". W Krakowie prowadzi Cafe Szafe, miejsce spotkań kulturalnych, które w 2007 roku otrzymało od IBBY nagrodę za upowszechnianie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Podczas spotkania z dziećmi pan Łukasz czytał swoje utwory, prowadził konkursy czytelnicze i detektywistyczne. Młodzi uczestnicy rozwiązywali również zagadkę kryminalną, zawartą w jednym z jego utworów. Obejrzały krótki film animowany pt. "Felicjanek 10", do którego ilustracje wykonała żona autora. Każde dziecko otrzymało także zabawną pamiątkę - autograf autora, wykonany na ręce.