"Każde dziecko zasługuje na książkę" to jedno z haseł Fundacji "ABCXXI -Cała Polska czyta dzieciom". XIV Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom był obchodzony w dniach 30.05 - 6.06.2015 r. pod hasłem "Cała Polska Czyta w Bibliotekach".
Z tej okazji Filia w Czarkowie gościła uczniów klasy I ZSP w Czarkowie. Dzieci  wysłuchały wiersza pt. "Książka" i opowiadania ks. J.Twardowskiego pt. "Z czego się cieszymy".
Młodzi czytelnicy, którzy rozpoczęli swoją przygodę z książką od słuchania teraz czytają już samodzielnie i nie chcą robić sobie wakacji od czytania. Dlatego przyszli do biblioteki publicznej, żeby się zapisać i również w czasie wakacji wypożyczać i czytać książki.
Uczniowie zapoznali się z biblioteką i poznali różnice między biblioteką szkolną a biblioteką publiczną. Przypomnieli również, że wypożyczone książki należy szanować i oddawać w wyznaczonym terminie. Dzieci dowiedziały się również co oprócz wypożyczania książek można robić w bibliotece.