22 czerwca po raz kolejny Filię w Czarkowie odwiedziła grupa 4-5-latków z ZSP w Czarkowie.
Tym razem tematem spotkania był "Baśniowy świat Andersena". "Pszczółki" mogły obejrzeć wystawę poświęconą H. Ch. Andersenowi oraz wysłuchały baśni pt. "Brzydkie kaczątko" i "Księżniczka na ziarnku grochu". Dzieci pokolorowały również kolorowanki przedstawiające postacie z przeczytanych baśni. Prace te można oglądać na wystawce w bibliotece. Przedszkolaki oglądały również inne bajki i wybrały kilka, które pani wychowawczyni wypożyczyła i przeczytała im w przedszkolu.
Było to ostatnie przed wakacjami spotkanie z "Pszczółkami" ale mam nadzieję, że we wrześniu znów się spotkamy i dalej będą brać udział w akcji Cała Polska Czyta Dzieciom.