W dniach  6 - 28.7.2015 r. w Filii w Czarkowie można było oglądać wystawę pt. "Baśniowy Świat Andersena", poświęconą życiu i twórczości wielkiego duńskiego baśniopisarza H. Ch. Andersena.

Wystawa została przygotowana z okazji 210 rocznicy urodzin i 140 rocznicy śmierci pisarza.

Już w czerwcu wystawę obejrzały "Pszczółki"  z ZSP w Czarkowie, w czasie swojej ostatniej przed wakacjami wizyty w bibliotece. W lipcu obejrzały ją m.in. dzieci uczestniczące w wakacyjnych spotkaniach w bibliotece, których przewodnim tematem był Baśniowy Świat Andersena.