12 listopada w filii bibliotecznej nr 6 odbyło się drugie spotkanie zorganizowane w ramach projektu Centrum Edukacji Obywatelskiej "Czytam sobie w bibliotece". W zajęciach wzięła udział klasa I ze Szkoły Podstawowej nr 18. W czasie zajęć dzieci poznały historię zdobycia bieguna południowego na podstawie książki Rafała Witka. Uczniowie w grupach odpowiadali na pytania związane z treścią książki, a następnie wzięły udział w zabawie ruchowej. Dzieci ustawiły się w pary: jedno dziecko miało zawiązane oczy, drugie musiało je przeprowadzić po krach lodowych utworzonych z kartonu. Dziecko z zawiązanymi oczami musiało zaufać koledze i dostosować się do jego rad. Było mnóstwo śmiechu i "podtopień". Mali goście zobaczyli również prezentację multimedialną piękne zdjęcia i wiadomości ukazujące biegun południowy jego położenie, roślinność i zamieszkujące zwierzęta. Została przybliżona również postać Amundsena podróżnika pierwszego zdobywcę bieguna. Na zakończenie uczestnicy spotkania  otrzymali pamiątkowe dyplomy drobne upominki oraz cukierki. Dzieci zwiedziły również całą bibliotekę, oglądały książki. Celem spotkania było zachęcenie uczniów do czytania książek.