Mija już czwarty rok odkąd biblioteka nawiązała współpracę z Domem Pomocy Społecznej sióstr Boromeuszek w Pszczynie. Zajęcia biblioterapii odbywają się dwa razy w miesiącu. Pensjonariusze to osoby o lekkim upośledzeniu umysłowym oraz o różnym stopniu niesprawności ruchowej. Ale osoby te spragnione są wiedzy i chętnie uczestniczą w zajęciach. W spotkaniach uczestniczy ok. 30 osób. Tematyka zajęć bywa bardzo różna ale często dostosowana do kalendarza  imprez kulturalno-literacko-historycznych. Nie sposób wszystkiego wymienić m in. czytano i omawiano baśnie i legendy polskie, legendy chrześcijańskie, czytane były teksty ks. Twardowskiego, Szelburg-Zarembiny, Kownackiej, Konopnickiej, Chotomskiej, teksty śląskie Szołtyska, czytana była historia Polski od czasów najdawniejszych po współczesność. Czytano również polskich poetów. Zajęcia nie ograniczają się tylko do czytania i słuchania, wspólnie rozwiązuje się krzyżówki, zagadki nawiązujące do przeczytanego tekstu. Pensjonariusze przy okazji przypominają sobie litery i ćwiczą pismo. Często spotkaniom towarzyszą chwile wspomnień, rozmów o sobie, o swoich rodzinach. Pensjonariusze bardzo lubią te zajęcia a dla prowadzących jest to duża satysfakcja.