Z okazji 100 rocznicy urodzin Jana Twardowskiego poety i duszpasterza filia biblioteczna nr 3 i nr 6 przygotowały zajęcia o życiu i twórczości poety dla pensjonariuszy Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie.Przygotowano dla nich wystawę ze zdjęciami i wierszami poety, prezentację multimedialną, było wspólne czytanie wierszy oraz wybranych myśli .Rozwiązano również krzyżówkę.W zajęciach wzięło udział 35 osób.
JAN TWARDOWSKI  (1915-2006) poeta, prozaik, kapłan... Pisał dla małych i dużych  jego dorobek jest ogromny. Za całokształt twórczości, otrzymał wiele nagród min. w 1996 roku odznaczony  Orderem Uśmiechu, w 2000 roku nagrodą IKAR, a rok później TOTUS, która zwana jest również "katolickim Noblem". W 1999 roku Katolicki Uniwersytet Lubelski przyznał mu tytuł doktora Honoris Causa.
 Poprzez swoją poezję,prostą i szczerą, uczył nas patrzeć na świat, rozumieć go i nawet  w najmniejszych rzeczach dostrzegać wielkość Boga.

„Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą…”