Ferie w Bibliotece !!!

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie (oddział dla dzieci) przy współpracy z Centrum Edukacyjnym „Dobry Start”  serdecznie zapraszają Dzieci od drugiego  do szóstego  roku życia na zajęcia:

• Muzyczno – ruchowe  po angielsku  metodą MUSICAL BABIES ( od 2 – 6 lat)

Zajęcia Musical Babies mają na celu poznanie przez dziecko słów i zwrotów angielskich za pomocą rymowanek i piosenek angielskich, poznanie samych piosenek i rymowanek. Ukształtowanie wyczucia rytmu za pomocą prostych instrumentów muzycznych, tańca, ruchu, oraz poprzez różnorodne gry i zabawy, rozwinięcie koordynacji ruchowej, nabycie umiejętności słuchania, umożliwienie dziecku interakcji z innymi dziećmi w podobnym wieku.( zapraszamy na stronę internetową www.dobrystart.eu w celu poszerzenia informacji o zajęciach)

• Adaptacyjne - metodą Weroniki Sherborne ( od 2 do 6 lat)

Zajęcia pomagają dzieciom w atmosferze bezpieczeństwa  przekroczyć własne lęki, ograniczenia, nieśmiałość. Uczą asertywności. Dają możliwość uświadomienia sobie własnych potrzeb i odpowiadania na potrzeby innych. Cechą charakterystyczną metody jest rozwijanie przez ruch: świadomości własnego ciała i usprawniania ruchowego, świadomości przestrzeni i działania w niej oraz dzielenia przestrzeni z innymi ludźmi i nawiązywania z nimi kontaktu. ( zapraszamy na stronę internetową www.dobrystart.eu w celu poszerzenia informacji o zajęciach)

Inicjatywa ma na celu zbliżenie młodego czytelnika do biblioteki.  Zachęcenie Rodziców do korzystania z jej usług już z takimi maluszkami.

.  Podczas zajęć będzie można się dowiedzieć jak stymulować rozwój dziecka już od najmłodszych lat. Dzieci będą mieć możliwość podczas wspólnej zabawy bezpośredniego zetknięcia się z rówieśnikami.

Wszystkie zajęcia organizowane w  czasie ferii są bezpłatne i ogólnodostępne.

Zapisy na zajęcia w Bibliotece (Pszczyna, ul Piastowska 1, Tel.: (32) 447-10-06 do 14 stycznia 2011r.

25 styczeń 2011r Musical Babies:

I grupa godz. 10.30 – 11.30

II grupa godz. 16.30 – 17.30