W sobotę 13.02.2016 r. w Wiśle Wielkiej w Filii Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie została otwarta wyremontowana część dziecięca placówki. Nowe meble ofiarowała Bibliotece firma Meblik.

W grudniu 2015 r. roku bibliotekarka, Aleksandra Sobańska nawiązała współpracę z firmą Meblik, produkującą meble dla dzieci i młodzieży. W styczniu bieżącego roku wykonano projekt nowej aranżacji wnętrza, pomieszczenie pomalowano, a początkiem lutego Meblik przekazał Bibliotece potrzebne sprzęty i akcesoria dekoracyjne, m.in. regały, stoliki, biurka o łącznej wartości prawie 13 tysięcy zł.

W uroczystym otwarciu wzięli udział mieszkańcy Wisły Wielkiej, pracownicy Biblioteki, przedstawiciele rady sołectwa, Katarzyna Nadskakólska – przedstawicielka Meblika, inni zaproszeni goście. Krótką przemowę wygłosiła dyrektor MPBP w Pszczynie, Teresa Musik oraz gość honorowy, I Zastępca Burmistrza Pszczyny Barbara Sopot-Zembok.

Po części oficjalnej odbyła się gra dla dzieci Wyprawa po skarb – jej uczestnicy, aby dostać się do skrzyni pełnej skarbów, musieli odszukać ukrytą w piasku wiadomość, zmierzyć się z indiańskim tańcem plemiennym Uga-Buga, znaleźć zagubione przez piratów monety, złamać tajny szyfr. W grze wzięło udział ponad 50 dzieci.

W Filii odbywają się liczne zajęcia i warsztaty dla dzieci i młodzieży, m.in. Klub Detektywów, Planszowice, Dyskusyjny Klub Książki dla dzieci Mały Czytacz. Tym bardziej cieszy fakt, że dzieci będą mogły przebywać w odremontowanym pomieszczeniu wyposażonym w piękne, nowoczesne meble.