W tym roku Dzień Bezpiecznego Internetu obchodzony jest pod hasłem "Lepszy internet zależy od Ciebie!"

Z tej okazji Filie biblioteczne nr 3 i nr 6 zorganizowały spotkanie, na którym dzieci zobaczyły  kilka kreskówek z cyklu "Owce w sieci". Celem tych kreskówek jest podniesienie wiedzy dzieci na temat bezpiecznego i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Opowieści odzwierciedlają współczesną kulturę dziecięcą i młodzieżową, obecny styl życia. Zakończenie bajki zawiera morał, mówiący jak uniknąć zagrożeń. Dzieci rozwiązywały również krzyżówki związane z komputerem i internetem.