W ramach "Ferii w bibliotece" w Filii w Czarkowie odbyły się dwa spotkania dla dzieci.
Uczestnicy tych spotkań czytali książki z serii "Czytam sobie w bibliotece" pt."Syrop maga Abrakabry" oraz"Walizka pana Hanumana".
Dzięki tym książką dzieci poznały kulturę krajów Bliskiego Wschodu, dowiedziały się co znaczą nowo poznane słowa, odnalazły te kraje na mapie świata i próbowały ocenić czy są one daleko od Polski. Zapoznały się też z architekturą i muzyką tych krajów.
Jako sprawdzenie czytania ze zrozumieniem opowiedziały treść przeczytanych książek, dopasowały tekst do ilustracji oraz ułożyły ilustracje w odpowiedniej kolejności. Udało im się odszyfrować wiadomości oraz utworzyć własne szyfry. Wykonały również czapki czarodziejów i zamienili się w magów, próbując czy ich czary działają. Na zakończenie dzieci otrzymały dyplomy.