Filia biblioteczna w Brzeźcach przyłączyła się do akcji „Harry Potter – Noc Książek” zorganizowanej przez Wydawnictwo Media Rodzina. Tak więc 17 lutego 2016 roku do biblioteki zawitało osiem dziewcząt, aby zmierzyć się w magicznej walce o Puchar Domów. Uroczystość rozpoczęła się od Ceremonii Przydziału. Czarownice zostały podzielone na 4 Domy: Gryffindor, Slytherin, Hufflepuff i Ravenlcaw. Dla uczestników przygotowano 5 konkurencji. Jednym z zadań było ułożenie pytania dla drużyny przeciwnej na podstawie wcześniej przeczytanego fragmentu z książki o Harrym Potterze. Kolejnym ciekawym zadaniem, z którym przyszło się zmierzyć młodym czarownicom było odnalezienie imion i nazwisk bohaterów występujących w książkach J.K. Rowling w magicznej wykreślance.
Nie łatwym zadaniem okazało się zapamiętywanie składników eliksiru. Uczestnicy musieli zapamiętać m.in. takie nazwy jak: Mucha siatkoskrzydła, Mięta pieprzowa, Żądło żądlibąka czy Czułki szczuroszczeta. Po emocjonującej walce i podliczeniu punktów okazało się że Puchar Domów zdobyła drużyna Ravenclaw. Tuż za nimi uplasowała się drużyna Hufflepuff. Obie drużyny otrzymały nagrody książkowe ufundowane przez Wydawnictwo Media Rodzina.
Celem akcji „Harry Potter – Noc Książek” było przekazanie magii niesamowitych książek J.K. Rowling kolejnemu pokoleniu czytelników.