Podczas ferii zimowych w Bibliotece odbyły się zajęcia dla dzieci w wieku 2-6 lat. Przy współpracy Centrum Edukacyjnego Dobry Start rodzice z dziećmi uczestniczyli w zajęciach ruchowych, które podzielono na dwa etapy:

1. Muzyczno - ruchowe po angielsku metodą Musical Babies -  zajęcia te miały na celu zapoznanie się z j.angielskim za pomocą rymowanek, piosenek oraz historyjek obrazkowych.

2. Adaptacyjne - metodą Weroniki Sherborne - cechą charakterystyczną tych zajęć jest rozwijanie dzieci poprzez ruch i zabawę.

Inicjatywa miała na celu zbliżenie małego czytelnika do biblioteki, zachęcenie rodziców do korzystania z jej usług z swoimi pociechami. W zajęciach wzięło udział 18 dzieci wraz z rodzicami.