W Bibliotece w Ćwiklicach podczas ferii zimowych odbywały się zajęcia dla dzieci i młodzieży, które nigdzie nie wyjechały i pozostały w domu. Dzieci miały do wyboru następujące formy zajęć:

• zajęcia plastyczne
  • kolorowanki
  • układanie puzzli
  • gry planszowe
  • rebusy i krzyżówki
  • kolorowe czasopisma
  • bezpłatne korzystanie z Internetu

Dzieci brały udział w kreatywnych zabawach, rozwijały swoją wyobraźnię i pomysłowość, a przede wszystkim świetnie się bawiły. Dzięki Bibliotece mogły w sposób bezpieczny i atrakcyjny spędzić czas wolny od zajęć szkolnych. W ten sposób populary­zujemy różne formy spędzania wolnego czasu, rozwijanie zainteresowań i pasji wśród najmłodszych. W za­jęciach uczestniczyły dzieci od czwartego do trzynastego roku życia. Łącznie w zajęciach wzięło udział 40 dzieci.