Miejsko - Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie ponownie zaangażowała się do udziału w Ogólnopolskiej Akcji "Czytam w podróży... Herberta". Celem przedsięwzięcia zainicjowanego przez Fundację im. Zbigniewa Herberta jest upowszechnianie spuścizny twórczej tego wybitnego poety, eseisty i dramatopisarza oraz zachęcenie społeczeństwa do czytania - na przykład w podróży. W tym roku akcję zaplanowano na 6 kwietnia. Wszystkim czytelnikom, którzy w tym dniu odwiedzili Bibliotekę wręczono zakładki z fragmentami wybranych utworów Zbigniewa Herberta, które mamy nadzieję,  zainspirowały do zainteresowania twórczością Poety.