23 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich, ustanowiony w 1995 przez UNESCO na wniosek rządu Hiszpanii i Międzynarodowej Unii Wydawców.
Dzień Książki był w Hiszpanii obchodzony już w roku 1930. W Katalonii 23 kwietnia przypada święto narodowe - dzień świętego Jerzego - patrona Katalonii. W tym dniu zgodnie z tradycją kobiety obdarowywano czerwonymi różani a mężczyźni otrzymywali od pań książki. W 1926 r. wydawca Vincent Clavel Andres zaproponował ustanowienie Dnia Książki.
W Polsce Dzień Książki jest obchodzony od roku 2007.
Z tej okazji Filię w Czarkowie odwiedzili uczniowie klasy I Zespołu Szkolno-Przedszkolnego.
Dzieci zapoznały się z biblioteką, jej regulaminem i układem książek na półkach. Następnie zapisały się do biblioteki i wypożyczyły książki. Obiecały też często odwiedzać bibliotekę i szanować wypożyczone książki.