"Biblioteka inspiruje" to hasło XIII edycji Tygodnia Bibliotek, który był obchodzony w dniach 8 - 15 maja 2016 r.
Z tej okazji Filię w Czarkowie odwiedziły "Motylki" z Przedszkola Publicznego nr 16.
Dla maluchów było to pierwsze spotkanie z biblioteką. Dzieci dowiedziały się co to jest biblioteka, co można robić w bibliotece, co to znaczy wypożyczać i szanować książki. Dowiedziały się też, że książki czekają na czytelników i jest im smutno gdy nikt ich nie wypożycza i nie czyta.
Motylki wysłuchały również bajki o kaczuszce, z której dowiedziały się, że zwierzątko to nie zabawka i nauczyły się jak odpowiedzialnie opiekować się zwierzętami.
Pani wychowawczyni wypożyczyła dla dzieci bajki, które przeczyta im w przedszkolu.
Motylki wniosły do biblioteki dużo słońca i radości. Przyniosły też dla pani bibliotekarki kwiatek z okazji Dnia Bibliotekarza.