Już od XV lat Cała Polska Czyta Dzieciom. W dniach 29 maja - 5 czerwca 2016 r. obchodzony był jubileuszowy, XV Tydzień Czytania Dzieciom pod hasłem "Czytanie uskrzydla".
Z tej okazji Filia Nr 1 zorganizowała dwa spotkania dla dzieci.

30 maja odbyło się spotkanie w Szkole Podstawowej nr 2 z uczniami klasy I d. Dzieci wysłuchały fragmentu książki Grzegorza Kasdepke pt. "Z piaskownicy w świat". Miały też okazję zapoznać się z innymi książkami dla dzieci o tematyce podróżniczej i przygodowej. Na podstawie wysłuchanego tekstu narysowały ilustracje, które będzie można oglądać na wystawie w bibliotece. Uczniowie chętnie opowiadali również o swoich podróżach i swoich zwierzętach domowych, którymi się opiekują.

1 czerwca uczniowie klas I c i I d ze Szkoły Podstawowej nr 2 odwiedzili bibliotekę. Dzieci dowiedziały się na czym polega praca bibliotekarza, co to jest i do czego służy karta czytelnika oraz co trzeba zrobić, żeby zapisać się do biblioteki.
W ramach kampanii Cała Polska Czyta Dzieciom wysłuchały przeczytanej pouczającej bajki afrykańskiej - "Dlaczego niebo jest daleko".
Uczniom wręczono również "Dyplomy za udział w lekcji bibliotecznej i podróż w świat książek" a z okazji Dnia Dziecka zostały poczęstowane słodyczami.