W sierpniu, w czasie tegorocznych wakacji w Filii w Czarkowie odbyły się 4 "Spotkania z książką i nie tylko". W czasie tych spotkań dzieci czytały książki, rozwiązywały konkursy i zagadki związane z ich treścią oraz wykonały prace plastyczne. Zrobiły m.in. czapki maga oraz "coś z niczego" czyli zwierzątka i pudełka na drobiazgi z papierowych rolek. Wykonały również zakładki do książek przedstawiające ulubione postacie z bajek. Oglądały również bajkę w teatrzyku kamishibai pt. "Szukając Marudka".

W czasie spotkań omawialiśmy również temat bezpieczeństwa w czasie wakacji. Dzieci zapoznały się z książkami, które uczą dobrych zachowań oraz przestrzegają przed zachowaniami niewłaściwymi. Omawiając temat bezpieczeństwa​​​​​​ nie można zapomnieć o bezpiecznym internecie. Przykładów do rozmów na ten temat dostarczyły nam oglądane kreskówki pt. "Owce w sieci". Dzieci wykonały również ilustracje które można oglądać w bibliotece na wystawie pt. "Bezpieczne wakacje.
W czasie zajęć dzieci grały również w gry planszowe oraz poznały nowe zabawy ruchowe.