Został rozstrzygnięty konkurs 9. edycji pt: "Świat poezją malowany". Komisja konkursowa z przyjemnością czytała teksty poetów z różnorodnych stron Polski, m. in. z Koszalina, Raciborza, Wieliczki, Trzebini, Krakowa, Warszawy ale także z miejscowości bliskich: Bielsko - Biała, Pszczyna, Pawłowice, Goczałkowice - Zdrój. Serdecznie dziękujemy Wszystkim Poetom za trud tworzenia wierszy i uczestnictwo w konkursie. Gratulujemy! Werdykt komisji konkursowej:

1 miejsce (nagroda Burmistrza Pszczyny) - Piotr Zemanek z Bielska - Białej za wiersz pt. "moje dziecko wychodzi ze mnie"

2 miejsce - Marianna Kurczab z Pszczyny za wiersze "Po...", "W sepii..."

3 miejsce (nagroda Dyrektora Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej w Pszczynie) - Aleksander Tadeusz Pordzik z Raciborza za wiersz bez tytułu "kiedyś tam..."

Komisja konkursowa w składzie: Weronika Zawisza - Grzanka - przewodnicząca, Barbara Solarska, Jolanta Kalafarska.

Wręczenie nagród odbędzie się 18 listopada 2016 r., o godz. 18.00. w Klubie "13" Pszczyńskiego Centrum Kultury ( ul .Bednarska 13) w ramach spotkań Poezja i muzyka pod 13.