A- A A+
8 listopada 2016 r.w lokalu Filii MPBP Jankowice odbyło się spotkanie pasjonatów historii Jankowic z autorem cyklu książek pt.DUCHY WOJNY. 
Podczas spotkania mieliśmy okazję do zapoznania się z 6 tomem - W PRZEKLEŃSTWIE KALECTWA. 
Z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości spotkanie rozpoczęło się  koncertem pieśni patriotycznych w wykonaniu zespołu MAŁE JANKOWIANKI z opiekunką P. Marią Bałuch. 
Dziewczynki zaśpiewały 12 pieśni. Uczestnicy spotkania z dużą radością śpiewali razem z zespołem. 
Pan Alojzy Lysko jak zawsze w bardzo interesujący sposób opowiadał o bolesnych losach Górnoślązaków, ich dramatycznych powrotach do normalnego życia w powojennej rzeczywistości.
Ostatnia książka zamykająca cykl Duchy Wojny opowiada o inwalidach wojennych. Ich determinacja, silna wola i nieoceniona pomoc rodzin  nie pozwoliła ich zepchnąć na margines życia.
Dużą niespodzianką dla p. Alojzego była wizyta Stanisława Arenwalda (rzeźbi w węglu), który na spotkanie przyjechał z Katowic.W prezencie Pan Lysko otrzymał figurkę Św. Barbary z węgla.
Uczestnicy w kameralnych warunkach żywo dyskutowali z autorem. 
W spotkaniu uczestniczyło 38 osób.
Spotkanie odbyło się  we współpracy z Radą Sołecką
 
 
 
 
 

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na akceptację plików cookies zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Dowiedz się więcej.