KONKURS PLASTYCZNY

Przyleciały Anioły”

Organizatorzy:

Pszczyńskie Centrum Kultury, ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna, tel. 32 210 45 51

Miejsko-Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, ul. Piastowska 1, tel. 32 210 42 44

Głos Pszczyński, ul. 3 Maja 9, 43-200 Pszczyna, tel. 32 210 35 65, 32 212 81 31

Termin nadsyłania prac: 9 grudnia 2016 r.

Rozstrzygnięcie konkursu oraz wręczenie nagród: 18 grudnia 2016 r., godz. 13.00, rynek w Pszczynie

Wystawa pokonkursowa: 16-18 grudnia 2016 r.

1. Tematyka konkursu:

- zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pracy w dowolnej technice plastycznej przedstawiającej Anioła.

2. Celem konkursu jest:

- rozwijanie wrażliwości estetycznej dzieci i młodzieży oraz uzdolnień plastycznych;

- zachęcanie dzieci do wyrażania siebie poprzez sztukę, pobudzanie dziecięcej wyobraźni

- przegląd różnych technik plastycznych

- pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Bożego Narodzenia

3Warunki konkursu:

- konkurs ma zasięg powiatowy tzn. w konkursie mogą wziąć udział uczniowie przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjalnych, a także uczestnicyplacówek pozaszkolnych powiatu pszczyńskiego;

- składane prace na podłożu płaskim - maksymalna wielkość A3, rzeźby – maksymalna wielkość do 40 cm;

- do konkursu mogą przystąpić uczestnicy indywidualni;

- każdy uczestnik może złożyć jedną pracę. Prace grupowe nie będą oceniane !!!

- szkoły i placówki pozaszkolne chcące przystąpić do konkursu proszone są o wcześniejsze przeprowadzenie własnych eliminacji i przekazanie do PCK lub MPBP maksymalnie pięciu najlepszych prac;

- prace uszkodzone nie będą oceniane;

- organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w trakcie transportu!

4. Praca musi zawierać następujące dane:

- imię i nazwisko uczestnika,

- kategorię wiekową,

- adres domowy, szkoły lub instytucji, którą reprezentuje uczestnik

- numer telefonu

Pracę należy dostarczyć do 9 grudnia (piątek) do Pszczyńskiego Centrum Kultury (ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna) lub do Miejsko-Powiatowej Biblioteki Publicznej

w Pszczynie (ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna)

5. Prace oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez organizatorów.

6. Prace oceniane będą w 4 kategoriach wiekowych:

1. przedszkole

2. klasy I - III

3. klasy IV- VI

4. gimnazjum

7. Komisja konkursowa powołana przez organizatorów oceni prace w dwóch kategoriach: prace przestrzenne i prace płaskie

8. Nadesłane prace będą oceniane według następujących kryteriów:

• ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu;

• dobór i wykorzystanie materiałów;

• wkład pracy;

• estetyka pracy oraz trwałość;

• staranność wykonania;

• walory plastyczne (kompozycja, kolorystyka, dodatki);

• samodzielność;

9. Wyniki konkursu zawierające imiona i nazwiska autorów nagrodzonych prac zostaną  podane do publicznej wiadomości w mediach oraz na stronach internetowych organizatorów. Laureaci konkursu zostaną poinformowani telefonicznie.

10. Organizatorzy zastrzega sobie prawo do nieodpłatnej publikacji wybranych prac.

11. Prace będzie można odebrać w dniach 20 - 23 grudnia 2016 r. Prace nie odebrane w tym terminie przechodzą na własność organizatora.

12. Nagrody należy odebrać do 30 grudnia 2016 r. Nagrody nie odebrane w tym terminie przechodzą na własność organizatora.

13. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na gromadzenie, przetwarzanie oraz udostępnianie do informacji publicznej przez organizatorów konkursu imienia i nazwiska dziecka, wieku, nazwy szkoły/ placówki pozaszkolnej do której uczęszcza oraz publikację zdjęć.

Zapraszamy do udziału