25 listopada był obchodzony Światowy Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji Filia w Czarkowie zorganizowała spotkanie z grupą 4-latków z Przedszkola nr 16 w Czarkowie.
Dzieci znały już historię pluszowego misia ale w czasie spotkania dowiedziały się, że w bibliotece też można znaleźć pluszowe misie gdyż są one bohaterami wielu ciekawych książek dla dzieci. Przedszkolaki mogły zobaczyć kilka takich książek, m.in książki o Misiu Uszatku, Misiu  Paddingtonie, Kubusiu Puchatku i Troskliwych Misiach. Wysłuchały również bajki o misiu Kubusiu, z której dowiedziały się co to znaczy "wstać lewą nogą" i dlaczego w zimie trzeba opiekować się ptaszkami. Dzieci słuchały z dużą uwagą a następnie bezbłędnie odpowiadały na pytania związane z treścią książki oraz rozpoznały znane misie na rysunkach.

Przedszkolaki zostały zaproszone do biblioteki gdzie mogą wypożyczyć książki i poznać przygody misiów, które jeszcze nie znają. Na zakończenie w nagrodę otrzymały słodkie "małe co nieco".