XIII wystawa rękodzieła odbyła się w dniach 29 listopad do 1 grudnia 2016. Podczas tegorocznej wystawy mogliśmy obejrzeć prace 20 twórców rękodzieła.
Tegoroczną wystawę obejrzało 387 osób.
1 grudnia P.Stanisław Anderwald zainteresowanym przekazywał tajniki rzeźby w węglu, do dyspozycji podczas wystawy była również P.Maryla Mazur i P.Beata Foltyn, które chętnie odpowiadały na pytania zwiedzających i udzielały cennych uwag potrzebnych w pracach dziewiarskich oraz dla chętnych udostępniały wzory na serwetki.

Joanna Liwowska - filcowane szale na naturalnym jedwabiu, biżuteria z bursztynu bałtyckiego,  ,filcowane torebki

Stanisław Anderwald - rzeźba w węglu - św. Barbara, górnicy podczas pracy na gole, skarbnicy

Barbara Moń- biżuteria, prace szydełkowe, przedmioty użytkowe zdobione techniką decupage

Barbara Stryjniak - biżuteria wykonana różnymi technikami