25 stycznia 2017 r. w lokalu biblioteki odbyło się spotkanie z rodziną - mama i troje dzieci.
W ramach porozumienia z Ośrodkiem Pomocy w Pszczynie zorganizowane zostało spotkanie podczas którego wraz z zaproszonymi gośćmi zagrałyśmy w domino, następnie czytaliśmy bajkę, rozpoczęłam czytanie, kontynuowała Pani z OPS, a następnie dzieci i mama. Potem dzieci kolorowały przygotowane obrazki. Na zakończenie robiły zakładki do książki, które mogły zabrać do domu. W nagrodę - po wyrażeniu zgody przez mamę -  dzieci zostały zapisane do biblioteki i mogły wypożyczyć wybraną przez siebie książkę, Dzieciom jak i mamie bardzo się spotkanie spodobało i chętnie spotykać się będziemy w bibliotece w każdą ostatnią środę miesiąca. Na spotkanie zostały zaproszone 3 mamy z dziećmi, z zaproszenie skorzystała tylko jedna rodzina.

Spotkanie przygotowane zostało razem z P.Ewą Borowiec (OPS) i trwało ponad 2 godziny.