KONKURS PLASTYCZNY

ZAJĄCZEK WIELKANOCNY”

Organizatorzy:

Miejsko – Powiatowa Biblioteka Publiczna w Pszczynie, ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna, tel. 32/447-10-06

Pszczyńskie Centrum Kultury, ul. Piastowska 1, 43-200 Pszczyna, tel. 32/210-45-51

Redakcja „Głosu Pszczyńskiego”, ul. 3 Maja 9, 43-200 Pszczyna, tel. 32/210-35-65

Termin nadsyłania prac: 24 marca 2017 r.

Wręczenie nagród:4 kwietnia 2017 r. o godz. 16.30. w Klubie „13” PCK-ul

Odbiór prac: 10 kwietnia – 14 kwietnia 2017 r.

1. Tematyka konkursu

- zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie zajączka wielkanocnego dowolną techniką plastyczną

- maksymalna wysokość pracy – 30 cm.

2. Cele konkursu:

- pielęgnowanie tradycji związanych z okresem Świąt Wielkanocnych

- pobudzanie i rozwijanie uzdolnień plastycznych dzieci i młodzieży

- przegląd różnych technik plastycznych.

3. Warunki konkursu:

- w konkursie mogą wziąć udział dzieci przedszkolne, uczniowie szkół podstawowych i gimnazjalnych, a także placówek pozaszkolnych z terenu powiatu pszczyńskiego

- do konkursu będą dopuszczane prace wykonane samodzielnie bez wykorzystania gotowych elementów

- techniki i materiały – dowolne

- każdy uczestnik może złożyć jedną pracę; prace grupowe nie będą oceniane

- do konkursu mogą przystąpić osoby indywidualne

- szkoły i placówki pozaszkolne chcące przystąpić do konkursu proszone są o wcześniejsze przeprowadzenie własnych eliminacji i przekazanie do Biblioteki lub PCK-ulu maksymalnie 5 najlepszych prac

- prace uszkodzone nie będą oceniane

- Organizatorzy nie biorą odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe w trakcie transportu.

4. Praca powinna zawierać następujące dane:

- imię i nazwisko uczestnika, klasa

- adres domowy, szkoły lub instytucji, którą reprezentuje uczestnik

- numer telefonu.

5. Prace oceniać będzie komisja konkursowa powołana przez Organizatorów.

6. Prace oceniane będą w następujących kategoriach:

- przedszkola

- szkoły podstawowe klasy I – III

- szkoły podstawowe klasy IV – VI

- gimnazjum.

7. Nadesłane prace będą oceniane według następujących kryteriów:

- ogólne wrażenie artystyczne, oryginalność pomysłu

- dobór i wykorzystanie materiałów

- estetyka pracy oraz trwałość

- walory plastyczne ( kompozycja, kolorystyka)

- samodzielność wykonania pracy.

8. Wyniki konkursu zawierające imiona i nazwiska autorów nagrodzonych prac zostaną podane do publicznej wiadomości w mediach oraz na stronie internetowej MPBP w Pszczynie i PCK-ul. Laureaci konkursu zostaną poinformowani telefonicznie.

9. Organizator zastrzega sobie prawo do nieodpłatnej publikacji wybranych prac.

10. Prace nie odebrane w tym terminie przechodzą na własność Organizatora.

11. Nagrody należy odebrać do 14 kwietnia 2017 r. Nagrody nie odebrane w tym terminie przechodzą na własność Organizatora.

12. Udział w konkursie jest jednoznaczny z wyrażeniem zgody na gromadzenie, przetwarzanie oraz udostępnianie do informacji publicznej przez Organizatorów konkursu imienia i nazwiska dziecka, wieku, nazwy szkoły/placówki pozaszkolnej, do której uczęszcza oraz publikację zdjęć.

13. Osoby uczestniczące w konkursie akceptują postanowienia Regulaminu MPBP w Pszczynie, który jest dostępny na stronie www.biblioteka.pszczyna.pl.