"Dawne i nowe katalogi biblioteczne" to temat lekcji bibliotecznej, która odbyła się w czwartek 16 marca w Filii Nr 1. W lekcji wzięli udział uczniowie klasy IV ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Pszczynie.
Dzieci poznały krótką historię biblioteki publicznej w Pszczynie ale głównym tematem lekcji były katalogi biblioteczne dawne - kartkowe oraz nowe - elektroniczne.
Uczniowie chętnie uczyli się jak obsługiwać katalogi komputerowe - wpisywali tytuły, autorów i szukali książek według numerów. Była to dla nich dobra zabawa ale również nauka.
Dzieci wysłuchały też wykładu o dawnych katalogach kartkowych ale mogły je zobaczyć już tylko w internecie.